“ZENGİN BİR HASTANEYİZ”

0
57

“ZENGİN BİR HASTANEYİZ”

Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Hasıripi, hastanedeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hasıripi, gazetemize yaptığı açıklamada, hastanede son 10 yılın en dolu dönemini yaşadıklarını söyledi. Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesi’nin personel ve hizmet açısından çok zengin olduğuna işaret eden Hasıripi, amaçlarının bölge halkına en iyi hizmeti sunmak olduğunu vurguladı.

Hastanelerinin çevre il ve ilçelere de hitap ettiğine dikkati çeken Hasıripi, “Son 10 yılın en dolu dönemini yaşıyoruz. Hastanemizde görev yapan 42 doktorumuz var. Yaklaşık 8 ay önce askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devrolmasıyla birlikte 8 doktor daha kazandık. Ayrıca 2 doktorumuz daha hastanemizde göreve başladı. Bunlar eksik branşlardı. Kardiyoloji ve fizik tedavi uzmanımız. Merzifon kavşak noktasında olması nedeniyle trafik kazaları fazla oluyor. Bu nedenle çevre ilçelerden de çok sevk alıyoruz. Beyin cerrahi ve kalp, göz, damar cerrahı eksikliğimiz var.  Kalp, göz, damar cerrahı ilçeler için planlanmıyor. Psikiyatri doktorumuz da eksik. Ama çok yakında psikiyatri doktorumuz göreve başlayacak. Eşi de beyin cerrahı. Bir fizik tedavi doktorumuz da gelecek. Onun da eşi dâhiliye doktoru. Zengin bir hastaneyiz. Doktoruyla zengin, hizmetiyle zengin, insanına hizmet üretirken doktoruyla zengin.” şeklinde konuştu.

“Sağlıkta şiddete hayır”

Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan doktorların genellikle mecburi hizmetle geldiği yönündeki eleştirilere de cevap veren Hasıripi, doktorların kalıcı olması için vatandaşları biraz daha duyarlı olmaya davet etti. “Sağlıkta şiddete hayır” ifadesinde bulunan Hasıripi, “Sağlıkta şiddetten vazgeçilebilir. Hastanemizde güvenlik ekibimiz sadece ortalığı sakinleştirmek için araya girebiliyor. Zaman zamanda sağlık personelimize yönelik şiddetle karşılaşabiliyoruz. Doktorlarımızın hastanemizde kalıcı olması için vatandaşlarımızı biraz daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sonuçta sağlık personeli de bir insan.” dedi.

 

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin