YERLİ OTOMOBİLE BİR DESTEK DE TUNCER’DEN

0
23

YERLİ OTOMOBİLE BİR DESTEK DE TUNCER’DEN

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, yerli otomobilin Merzifon’da üretilmesine talip olduklarını belirtti.

Tuncer, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin alt yapısı, iş gücü ve coğrafi konumu itibariyle yerli otomobilin üretimine hazır olduğunu vurguladı.

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın, ‘yerli otomobil niçin Karadeniz’de üretilmesin sözü de dikkate alındığında Amasyalılar olarak yerli otomobilin Merzifon’da üretilmesini öneriyoruz” ifadesinde bulunan Tuncer, şunları kaydetti: “Amasya olarak bizler yerli otomobilin Merzifon’da üretilmesine talibiz. Bunu söylerken de ’Siz Merzifon’da üretilmesine karar verin bizler bir şekilde diğer koşulları sağlarız’ demiyoruz. Gerek alt yapısı, gerek iş gücü, gerekse coğrafi konumu itibariyle en uygun yerin Merzifon ilçesi olduğunu söylüyoruz .”

Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların otomotiv sektöründe yan sanayi olarak bir çok parça üretebilecek makine, ekipman, teknoloji ve sahip olduğunu aktaran Tuncer, “Yerli otomobil üretimi için en az 300 dönüm arazi olduğunu biliyoruz. Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde 430 dönümlük alt yapısı tamamen bitmiş, yolları yapılmış bir bölgemizin ‘al kullan’ şeklinde hazır olduğunu belirtmek isterim. Merzifon havaalanı bulunan dolayısıyla geliş gidişin kolay olduğu, demiryolu ağına sadece 10 kilometre mesafede, Uluslararası limana ise 100 kilometre mesafede bir ilçemizdir. “diye konuştu.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin