Yerli Otomobil İçin Yeni Yol Haritası Belirlendi

0
59

Yerli Otomobil İçin Yeni Yol Haritası Belirlendi

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Dağdelen, yerli otomobil için yeni yol haritası belirlediklerini açıkladı.

Amasya ve ilçelerdeki TSO’larla takip komisyonu kurduklarını ifade eden Dağdelen, “28 Aralık 2017 tarihinde Amasya Valiliği’nde Amasya Valisi Sayın Dr. Osman Varol önderliğin de Yerli ve Milli Otomobil’in Merzifon’da Üretilmesi İçin basın açıklamasında bulunulmuş olup, Amasya’ da faaliyet gösteren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile bir takip komisyonu kurulmuştur.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na resmi başvurular Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılmış olup Amasya Valiliğimizin hazırlamış olduğu katalog sunulmuş aynı zaman da Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekçi ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Gülşen Orhan ile görüşülmüştür ve  5 Babayiğit den biri olan VESTEL Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cengiz Ultav ile görüşüldü.

Yerli ve Milli Otomobilin Merzifon da üretilmesi için çalmadık kapı bırakmıyoruz ve bırakmayacağız bu konu ile ilgili gelişmeleri kamuoyuna sürekli sunacağız. Sırada ki Hedefimiz  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile birlikte oluşturulan heyet ile  Yerli Otomobili üretecek 5 firmadan kalan 4’ü ile  görüşmek ve bu görüşmeler için randevu taleplerimiz iletilmiştir.

Merzifon TSO Facebook sayfamızda ki hazırlamış olduğumuz proje videomuz sizlerin desteğiyle 100.000 kişiye ulaşmış ve 40.000’nin üzerinde görüntüleme yapılmış olup daha çok kişiye ulaşmak ve kamuoyu oluşturmak için lütfen videomuzu paylaşalım.”diye belirtti.

Haber-Kaynak: Nedime Soku

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin