VERGİ HAFTASI RENKLİ BAŞLADI

0
38

VERGİ HAFTASI RENKLİ BAŞLADI

Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Duran ve personeli, Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Alp Kargı’yı ziyaret etti.

Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak Kaymakam Balcı, ziyaret edildi Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Duran ve Vergi Dairesi çalışanları Balcı’ya çiçek takdim ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Balcı, “Vergi bilincinin gelecek nesillere aktarılmasının ve vatandaşlık ve vergi bilincinin aynı paralelde idrak edilmesinin önemlidir” dedi.

Duran ve personeli daha sonra Belediye Başkanı Alp Kargı’yı ziyaret etti. Başkan Kargı, ziyarette “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır, ilkesinden hareketle başarılı çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz ve devamını diliyoruz” diye konuştu.

Vergi Haftasında hedeflerinin vergi bilincini oluşturmak ve mükellefleri vergi mevzuatı konusunda bilgilendirmek olduğunu belirten yetkililer, “Vatandaşlarımızın vergisini gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının artırılması, mükellef idare ilişkilerinin iyileştirilmesi ve uyumlu hale getirilmesi, gelecekte yönetimi üstlenecek çocuklarımıza ve gençlerimize mutluluk, refah, huzur dolu ve çağdaş kalkınan bir ülke bırakmak için vergi ve önemini anlamak, onları bu konuda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Kamu hizmetlerinin arzulanan seviyelere yükseltilebilmesi vergi gelirimizin aratılmasına bağlı olup, bunun gerçekleşebilmesi de vatandaşlarımızın vergi ile ilgili ödemelerini severek, isteyerek ve bilinçli bir biçimde tam ve zamanında yerine getirmeleri ile mümkündür” ifadelerini kullandılar.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin