Vali ve Kaymakam Eşlerinden Merzifon’da Bir Dizi Ziyaret

0
426

Vali ve Kaymakam Eşlerinden Merzifon’da Bir Dizi Ziyaret

Amasya Valisi Salih Işık’ın eşi Saadet Işık,  Merzifon’da anaokulu, huzurevi ve halk eğitim merkezine ziyaretler gerçekleştirdi.

Işık’a ziyaretlerinde Vali Yardımcısı Turgay İlhan’ın eşi İlkay İlhan, Merzifon Kaymakamı Ozan Balcı’nın eşi Sonay Balcı, Suluova Kaymakamı Vural Karagül’ün eşi Nesibe Karagül, Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz’ın eşi Özge Kurnaz ve Göynücek Kaymakamı Hasan Doğan’ın eşi Hilal Doğan eşlik etti.

İlk olarak Zübeyde Hanım Anaokulunu ziyaret eden ve çocuklarla tek tek ilgilenen Saadet Işık, yuvadaki sınıfları gezerek yetkililerden bilgi aldı. Burada minik öğrenciler güzel bir sürpriz yaparak çeşitli enstrümanlarla müzik dinletisi sundular. Çocukların bilgili ve donanımlı birey olmaları için küçük yaştan itibaren alınan eğitime dikkat çeken Işık, “Geleceğimizin inşasında yer alan çocuklarımızın iyi eğitim almaları bizleri son derece mutlu etmektedir.” dedi.

Daha sonra Merzifon Huzurevini ziyaret eden Saadet Işık, ve yaşlılarla istek ve taleplerini dinleyerek onlarla sohbet etti. Işık, “Bizleri büyüten, belli noktalara gelmemiz için karşılıksız olarak çaba gösteren büyüklerimiz, yaşlılık dönemlerinde her türlü ilgi ve bakımı fazlasıyla hak etmektedirler. Onların mutlu ve huzurlu yaşam sürmeleri bizleri memnu etmektedir. Gençler olarak minnet borcumuzu onlara en güzel şekilde bakarak, sevgi ve saygıda kusur etmeyerek ödemeliyiz.” dedi.

Son olarak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne giden Işık, kursiyerler tarafından hazırlanan ve çeşitli el sanatları ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezerek, bilgi aldı. Ziyaretler Merzifon Çelebi Mehmet Medresesi önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Kaynak/Haber: Güncel Haber-Haber Merkezi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin