Ünek’den “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” Vurgusu

0
47

Ünek’den “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan,                 Tek Devlet” Vurgusu

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Merzifon İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” vurgusu yaptı.

Türkiye’nin dört bir köşesinde AK Parti iktidarının eserleri olduğunu belirten Ünek, “Türkiye yavaş, yavaş 16 Nisan referandumu ile gerçekleşen yeni hükümet modeline doğru ilerliyor. Bundan sonra bu ülkede koalisyonlar dönemi bitmiş olacak. Yüzde 50 artı 1’i alan hükümet olacak. O yüzden siyaset yapan insanların her biri 80 milyonu kuşatacak, en az yüzde 50’nin de oyunu alacak bir politika izlemek zorunda. Biz, kurulduğumuz günden beri bunu yapan bir partiyiz. 80 milyonu ayırmadan hizmet götüren bir partinin mensuplarıyız. Bize hiç oy çıkmayan yerlerde AK Parti’nin eserlerini görürsünüz.”dedi.

Türkiye’nin bölge insanları için örnek bir gelecek vizyonu ortaya koyduğunu ifade eden Ünek, “Çok zor bir coğrafyada barış ve istikrar adası olan Türkiye, bu coğrafyanın insanları için örnek bir gelecek vizyonunu ortaya koyuyor. Bize düşen, bu zor coğrafyada birlik ve beraberlik ruhumuzu muhafaza ederek, ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşımaktır. İçeride birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Birliği, beraberliği güçlendirmenin, muhafaza etmenin yolu da ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek ve birlikte gelecek hedeflerimize kilitlenmektir şeklinde duygu ve düşüncelerini dile getiren Ünek konuşmasının devamında; “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet olarak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bugünün Türkiye’si demek umut demektir, barış demektir, kardeşlik demektir, birlik demektir, beraberlik demektir, ‘birlikte Türkiye’ demektir. Bu millet 1071’den beri, farklı coğrafyalarda da olsa, barış ve adalet davasının peşinde kimi zaman gök bayrağın kimi zaman al bayrağın altında bin yıldır kesintisiz yürümüş ve yürümeye de devam edecek. Bu nedenle 2019 öncesi yaptığımız il,ilçe,kadın ve gençlik kolları kongreleri milletimizle yeniden kucaklaşmamıza , yaptığımız hizmetleri anlatmamıza vesile olmaktadır.Tüm kongrelerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin