“UMUDUMUZU YİTİRMEDİK”

0
49

“UMUDUMUZU YİTİRMEDİK”

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Dağdelen, yerli ve milli otomobilin Merzifon’da üretilmesi yönündeki girişimlerinde gelinen nokta hakkında gazetecilere bilgiler verdi.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Dağdelen, yerli otomobil konusundaki girişimlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmiş olduğunu belirterek, “Gerekli girişimlerimiz sonucu bizim bu konudaki talebimiz sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmiş durumda. Bunun dışında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile de önümüzdeki günlerde görüşeceğiz. Kendisinden tarafından da ne kadar istekli olduğumuzun Cumhurbaşkanımıza iletilmesini talep edeceğiz” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yerli ve milli otomobilin en fazla isteyen ve bu konuda uğraşan yerde yapılacağı yönündeki açıklamasının olduğunu da ifade eden Dağdelen, “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü bey kim yerli ve milli otomobil için en çok isteyen ve uğraşırsa oraya gider diye bir açıklama yaptı. Girişimlerimizi de tüm kamuoyu yakından takip ediyor. Onun için bu konuda umudumuzu da hala sürdürüyoruz” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde parselizasyonu tamamlanan yerlerin müteşebbislere verilmesi konusuna da açıklama getiren TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Dağdelen, “44 müteşebbisimize OSB’de yer tahsisinde bulunacağız. Parselizasyonu tamamlanan yerlerimizin yerli ve milli otomobil konusundaki girişimimizden dolayı henüz tahsisini yapmamıştık. Ancak 1 hafta 10 gün içerisinde bu konuda netliğe kavuşur. Biz de bu süreden sonra söz verdiğimiz yerleri müteşebbislere tahsis edeceğiz. Yerli ve milli otomobilin Merzifon’da üretilmesi kararı çıkarsa ve bizde yerleri tahsis etmiş olsak bile sorun değil. Çünkü ikinci etapta 1500 dönümlük arazi var ve orasını da hemen otomobil üretimi için tahsis yapma imkanına sahibiz” diye belirtti.

Kaynak-Haber: Oya Kayacan

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin