TAKIM SEYMEN’E EMANET

0
76

TAKIM SEYMEN’E EMANET

2016-2017 Hentbol Süper Ligi’nde ligi 6. Sırada tamamlayan Merzifon Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarına da ara vermeden başladı.

Öncelikle takımla yolları ayrılan Antrenör Murat Mızrakçı’nın yerine gelecek ismi belirleyen Merzifon Belediyespor Yönetimi önüne gelen isimler arasında tercihini birçok kez milli takım antrenörlüğü görevini de yapmış olan Serdar Seymen’den yana kullandı.

Kulüp Başkanı Mustafa Atak, sezonun bitimi ile birlikte öncelikli konularının antrenör sorununu çözmek olduğunu, bunun içinde kısa sürede hentbol dünyasında da isim yapmış olan Serdar Seymen gibi bir hoca ile anlaşmaya vardıklarını belirterek, Seymen’in raporları doğrultusunda da 2017-2018 sezonunda takımda yer alacak oyuncularla görüşmelere başlanılacağını söyledi.

Yeni sezonda Merzifon Belediyespor’un antrenörlüğünü yapacak olan deneyimli antrenör Serdar Seymen 1969 İzmir doğumlu olup, uzun yıllar bu sporun her kademesinde görev almış olması ile de dikkatleri çekiyor.

Uzun yıllar hentbol de Türkiye’nin en köklü ve büyük kulüplerinde sporculuk hayatını sürdüren Serdar Seymen, bunun yanı sıra da birçok kulüpde ve milli takımlarda antrenör olarak salonda yerini aldı.

Sporculuk yaşamında 42 kez Genç Milli ve 216 kez A Milli olan Serdar Seymen, aynı zamanda Askeri Olimpiyatlara iştirak eden ve Olimpiyat 4.sü olan takımın kadrosunda da görev yaptı. Antrenörlük yaşantısına Milli Piyango Kulübü ile başlayan Serdar Seymen, bir çok kulüpte antrenörlük yaparak kariyerine devam etmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan antrenör ile Merzifon Belediyespor prensipte anlaştı.

Haber/Kaynak: Berkan M.Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin