T.C. MERZİFON İCRA DAİRESİ 2017/ 484 TLMT. TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

0
82

                             T.C.  MERZİFON   İCRA DAİRESİ   2017/ 484 TLMT.                                                                                                             TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI                                                                                                                                                                                                                               

            Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                   : Amasya İl, Merzifon İlçe, 555 Ada, 197 Parsel, Mahzen Mah. Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm olup, ana taşınmaz 424,00 m2 yüzölçümünde arsa içerisinde B+5 kat ve her katta tek daire olup, ana binanın katları mesken olarak kullanılmaktadır. Ana bina ayrık nizam olup, dış cephesi sıvalı, boyalı ve mantolamalı çatısı yapılıdır. Bahçe giriş kapısı metal doğramalı, apartman giriş kapısı ve merdiven korkulukları metal doğramadır. merdiven kaplaması karo mozaik, bodrum katında eklenti olarak kömürlük bulunmaktadır.1.No’lu bağımsız bölüm dairenin giriş kapısı çelik, içerisinde odaları, salon, mutfak, banyo ve wc’den ibaret piyesleri mevcuttur. Odaların tabanları tahta döşeli, iç cephesi plastik boyalı, kapı doğramaları ahşap, pencereler pvc doğrama, mutfak tezgahı tezgah altı ve üstünde dolapları mevcuttur. Dairenin tavan kısmında kartonpiyer ve avize etrafı süslemeler mevcuttur. Islak zeminler seramik döşeli, banyo ve wc duvarlar fayans kaplı, bina doğal gazlı, elektrik ve sıhhi tesisat mevcuttur. Bina yaklaşık 20-25 yıllık olup, 3.sınıf inşaat grubundadır. Daire güney cepheli olup, yaklaşık olarak brüt kullanım alanı 149,00 m2’dir. Yöre iskan bölgesi olarak gelişim göstermiş olup, ulaşım yürüyüş mesafesindeki ana trafik yolundan sağlanmaktadır.

………………………………………………………………………………………………………………….

Adresi:                       : Mahzen Mah. Ahmaklar Mevkii Mahmut Sürmeli Cad.No: 31 Merzifon/ Amasya

Yüzölçümü                : 149,00 m2

Arsa Payı                   : 1/5

İmar Durumu             : Var, Kat Sayısı 5, İnşaat tarzı Ayrık

Kıymeti                      : 140.000,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler  : Tapu kaydında olduğu gibidir.                

1.Satış Günü             : 05/04/2018 günü 10:30-10:35 arası

2.Satış Günü             : 30/04/2018 günü 10:30-10:35 arası

Satış Yeri                  : Merzifon Adliyesi 3.Kat Seçim Müdürlüğü Yanı – Merzifon/ Amasya

………………………………………………………………………………………………………………….

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,  artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/484 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 16/02/2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin