“SÜREÇ LEHİMİZE İŞLİYOR”

0
235

“SÜREÇ LEHİMİZE İŞLİYOR”

Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Dursun Dağdelen, “Yerli otomobilin ilçemizde üretilmesi süreci lehimize işliyor.”dedi.

Dağdelen, yerli otomobilin Merzifon’da üretilmesi için Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile görüştüklerini söyledi.

Yerli otomobil fabrikasının Merzifon’a kurulması için girişim seferberliği başlattıklarını aktaran Dağdelen, şunları kaydetti: “Yerli ve milli otomobilin şehrimizde üretilmesi için Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bire bir görüşüp, sunum yaptık. Görüşmemizde sayın bakanımız bizlere ‘İnşallah emekleriniz boşa gitmez ve Merzifon’da olur’ dedi. Yaptığımız sunumu detaylarına kadar anlatma fırsatı bulduk. Ayrıca temaslarımız esnasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile de görüştük. Sayın danışman projemizi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmak üzere teslim aldı. Resmi olarak başvurularımızı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize de yapmıştık. Umutluyuz, mutluyuz inşallah bize nasip olacak.”

“Yerli ve milli otomobilin Merzifon’ da üretilmesi için çalmadık kapı bırakmıyoruz ve bırakmayacağız” ifadesinde bulunan Dağdelen, “Orta Karadeniz Bölgesinde bizden başka yerli otomobil üretimi için başvuruda bulunan yok. Merzifon hem 4 bin kişiye istihdam sağladığı organize sanayi bölgesi hem de jeopolitik konumu itibariyle çok şanslı bir şehir. 400 dönümlük araziyi yerli otomobilin ilçemizde üretilmesi için ücretsiz olarak vereceğiz. Süreç lehimize işliyor. İnşallah Orta Karadeniz’in kalbi Merzifon’da yerli otomobil üretilecek.”diye konuştu.

Dağdelen, Türkiye’nin otomobilini yapacak olan Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding yetkililerinden randevu aldıklarını ve önümüzdeki hafta içerisinde ziyaret gerçekleştireceklerini de vurguladı.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin