SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN

0
65

SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN

Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından emekliye ayrılan İlçe Emniyet Müdürü Erkan Ergül onuruna veda yemeği düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesislerinde organize edilen veda yemeğine Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Kıdemli Hâkim Yusuf Özkan, POMEM Müdürü Süleyman Gül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Kahraman, Belediye Başkan Yardımcısı Arif Gürkan, hâkim, savcı ve emniyet mensupları katıldı.

Kaymakam Gürkan Demirkale, burada yaptığı konuşmada, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Ergül’e görev yaptığı süre zarfında yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.

“ELDEN GELENİ YAPTIKTAN SONRA SIRA AYAKTAN GELENİ YAPMAKTIR”

İlçe Emniyet Müdürü Erkan Ergül ise, Emniyet Teşkilatına 31 yıl hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi. Emniyet Teşkilatı’nın farklı kademelerinde görev yaptığını aktaran Ergül, 15 binden fazla emniyet neferi yetiştirmenin hazzını da yaşadığını ifade ederek, “Üniformamı 1986 yılında giydim. 31 yıl emniyet teşkilatına hizmet verdim. Emekliliği hak edebilmek için çok uğraştım. Hem mesleki hem kişisel anlamda çaba sarf ettim. Bizzat cebimden para ödeyerek emekliye ayrıldım. Ben elimden geleni yaptım. Elden geleni yaptıktan sonra sıra ayaktan geleni yapmaktır. Ayaktan gelen en iyi işte gitmektir.  Mesleki hayatımın çoğunluğu polis okullarında eğitimci, idareci olarak geçti. Emniyet Teşkilatımıza 15 binden fazla polis memuru yetiştirdim. Şuan polis memuru, komiser, baş komiser rütbesinde öğrencilerim var.  Desteklerini her zaman hissediyorum.” dedi.

SİL BAŞTAN BAŞLAMAK GEREK BAZEN

Her platforma dile getirdiği ‘Merzifon benim memleketim’ sözlerini yineleyen Ergül, şarkı sözleriyle doğaçlama yaptığı konuşmasında şunları söyledi:  “Merzifon’da görev yaptığım 6 aylık süre içerisinde severek, isteyerek çalıştım. Merzifon benim memleketim. Merzifon’da yaşamaya devam edeceğim. Bu şehri seviyorum. Allah’a şükürler olsun ki; bu kadar sevdiğim şehre 6 aylığına da olsa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinde bulundum. Bu benim için çok büyük gurur.  Çok zor, meşakkatli bir dönem geçirdik. Emniyet mensuplarımız yoğun çalışma performansı gösterdi. Hepinize teşekkür ediyorum. Herkesten helallik istiyorum. Gönül kırmamaya, yardımcı olmaya çalıştım. Sil baştan başlamak gerek bazen. Hayatı sıfırlamak gerekiyor. Emeklilik hayatına 3 günde alıştım. İyi ki emekli olmuşum.”

“ERKEN BIRAKSAN NE YAZAR, ÜÇ SENE DAHA ÇALIŞSAK NE YAZAR?”

Meslektaşlarına “Bende olduğu gibi üzülmeden, hüzünlenmeden emekli olmayı ve bu emekli maaşını yemeyi Allah herkese nasip etsin” mesajında bulunan Ergül, “Her şeyden önemlisi iyi bir insan olabilmek. Müdür, memur olmak gelip geçici. Ana rahminden doğup geldik pazara, üç metre kumaş alıp götüreceğiz mezara. Erken bıraksan ne yazar, üç sene daha çalışsak ne yazar? En son aklıma gelen Eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani. Nelerle uğraştı… Ama sonu mezar. Allah devletimize zeval vermesin. 31 yıl beni büyüttü, besledi ve emekli etti.  Herkese sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin