ŞENOL AYKUT, BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

0
108

ŞENOL AYKUT, BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Merzifon da uzun yıllardır esnaflık yapan Aykut Pide Fırını İşletmecisi Şenol Aykut, 4 Şubat 2018 Pazar günü yapılacak olan Merzifon Gıda Maddeleri Sanatkârları Esnaf Odası seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Ocak ayı içerisinde yapılacak olan oda seçimleri hakkında Merzifon Gıda Maddeleri Sanatkarları Esnaf Odası Başkan Adayı Şenol Aykut, şu bilgileri aktardı; “Merzifon Gıda Maddeleri Sanatkarları Esnaf Odası olağan genel kurul seçimleri 4 Şubat 2018 Pazar günü saat 10:00 da Belediye Kültür Sitesinde yapılacak. “ diye konuştu. Oda seçimlerinde, Merzifon Gıda Maddeleri Sanatkârları Esnaf Odası Başkanlığına birkaç adayın olduğunu ve diğer aday olan arkadaşlara da seçimlerde başarılar dileyen Merzifon Gıda Maddeleri Sanatkârları Esnaf Odası Başkan Adayı Şenol Aykut, odaya kayıtlı tüm üyelere de çağrıda bulunarak seçimlerde oy kullanmaya davet etti.

AYKUT: ODAYA GELMEDEN, BAZI HİZMETLERİ                                               

ESNAFIMIZIN AYAĞINA KADAR GÖTÜRECEĞİZ

Ben ve arkadaşlarım sorunların üzerine gidip imkanlarımız doğrultusunda çözüm odaklı çalışacağız diyen Gıda Maddeleri Sanatkârları Esnaf Odası Başkan Adayı Şenol Aykut, “Ekibime güveniyorum. Hepimiz, köklü esnaflarız. Dostluklarımızın vermiş olduğu samimiyetle ve odaya kayıtlı esnaf arkadaşlarımızın ısrarıyla yola çıktık. Esnafımıza faydalı olmak için mücadele içinde olan birlikteliğimizi resmi olarak taçlandırmak ve odamızın esnafın yanında olduğunu göstermek amacındayız.” dedi. Görev verilirse, Resmi kurum ve kuruluşlarla ve esnafla diyaloglarını artıracaklarını ve üyelerin odaya gelmeden bazı hizmetleri ayaklarına kadar götürüleceklerinin sözünü veren Başkan Adayı Aykut, “Yönetmeliklerin ve kanunların izin verdiği kurallar içerisinde, esnafımıza gerekli hizmetler yapılacak, esnaflarla ilgili yürürlüğe giren yönetmelik ve yasalar diğer bilgi ve haberler konusunda esnafımızın bilgi sahibi olmaları sağlanacaktır. Esnafın sıkıntılarını çözebilmek için elimizden geldiğince tüm gücümüzle çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

SANATKARLIK KAYBOLUYOR

Sanatkarlığın yavaş yavaş kaybolduğunu ve bu sıkıntıyı çözecek çıraklığı özendirecek projeler geliştireceklerinin de altını çözen Gıda Maddeleri Sanatkârları Esnaf Odası Başkan Adayı Şenol Aykut, Çıraklık meselesi sırf bizim oda üyelerine ait bir problem değil, tüm Merzifon esnafının ortak sorunu diyebilirim. Bu sorunu çözmek için diğer odalarla da işbirliği içerisinde olacağız. Esnafımızla birlikte hareket edilerek ortak kararlar alacağız ve Esnafın dayanışma gücünü artıracağız.” diye konuştu.                     Beraber yola çıktığımız Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte Oda üyelerine daha etkin ve daha fazla yardımcı olabileceklerinin inancında olduklarını söyleyen Gıda Maddeleri Sanatkârları Esnaf Odası Başkan Adayı Şenol Aykut, “Esnafımızın sorunlarına çare üretmek için yola çıktık. Esnafımıza güveniyoruz, esnafımızın da bize güvenip destek olacağına eminiz. Bugüne kadar esnafımıza hizmet etmiş tüm başkan ve yönetim kurulu üyelerine de şükranlarımı sunuyorum. Bu düşüncelerle hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Haber-Kaynak: Oya Kayacan

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin