“ŞEHİTLER VE GAZİLER TOPRAĞI VATAN, İNSANI MİLLET YAPAN DEĞERLERDİR”

0
39

“ŞEHİTLER VE GAZİLER TOPRAĞI VATAN,

İNSANI MİLLET YAPAN DEĞERLERDİR”

BBP İlçe Başkanı Kani Karakollukcuoğlu, “Şehit ve gaziler toprağı vatan, insanı millet yapan değerlerdir” dedi. Karakollukcuoğlu 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları kaydetti; “Türk milleti vatanı uğruna şehit ve gazi olmayı her zaman kutsal bir görev saymış, vatanı için savaşmaktan hiçbir zaman kaçınmamış bir toplumdur. Bu aziz vatanın kazanılması imkânsız savaşlardan başarıyla çıkması ve Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan da işte bu ruhtur.” Diye konuştu.

‘ŞEHİT NURLANMIŞ, GAZİ ONURLANMIŞTIR’ 

Gazilerin, en büyük gazi Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in  yaşayan birer temsilcisi olduğunu ifade eden Karakollukcuoğlu, “Gazilerimiz, Şehitlerimiz ile birlikte vatanımızın teminatı ve temel taşlarıdır. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı millet yapan değerlerdir. Vatan savunmasında, Şehit ve Gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir. Ülkemiz bugün dünden olduğundan daha fazla, iç ve dış düşmanlarımızın yoğunlaşan tehdidi altındadır. Bilinmelidir ki, Türk halkının azim ve kararlılığı, her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyetini  sonsuza dek yaşatmaya muktedirdir. Al rengini şehit kanından alan Şanlı Bayrağımızın rengi son dönemde toprağa düşen şehitlerimizin kanlarıyla daha da katmerleşmiştir. “ İfadelerini kullandı.

‘ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE                               ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ’

Karakollukcuoğlu  konuşmasını şöyle tamamladı; “Bizler bu gün ülkemizde özgürce yaşayabiliyorsak bunu kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Onların Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar bağımsız yaşatmak uğruna gösterdikleri kahramanlıkları hiçbir zaman görmezden gelemeyiz. Bu sebeple gazilerimiz ile gazi ve şehit yakınlarına sahip çıkmak, itibarlarının korumak ve hak ettikleri koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için her türlü çabayı göstermek ve her türlü yasal düzenlemeyi yapmak öncelikli görevlerimiz arasında olmalıdır. Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin muhafazası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimize, hayatını kaybeden gazilerimize Allah’tan rahmet diler, kahraman gazilerimize partim ve şahsım adına minnet ve şükranlarımı sunarım.”

Kaynak-Haber: Güncel Haber-Haber Merkezi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin