Safra Taşına Ameliyatsız Tedavi Seçeneği

0
64

Herbalist Adnan Yıldırım, “Herhangi bir belirtisini görmesekte saframızda taş oluşabilir. Taşlar Çok zayıf ihtimal dahilinde olsada kanalı biraz tıkayabilir bu durumda ise ağrı ve bacaklarda şişme gözükebilir. Safra taşı Türkiye ortalaması Yaklaşık %30 dur yanı her otuz kişiden biri haberi olsada olmasada safra taşına sahip olabilir. Bu taşla birlikte yaşanabilir. Sadece acil durumlarda cerahi müdehale yapmak mantıklıdır. Zira safra hayatınızın geri kalanı için önemli bir kesedir.” dedi.

Bir safra taşının erimesinin en az iki yıl sürdüğüne işaret eden Yıldırım, “Ama ne yazıkki doktora gittiğimizde safra taşı tesbit edilse hemen ameliyat olmamızı söyleyen bir zihniyetlede karşı karşıyayız. Hastanelerimizde bir çok hastaya hastalığın oluşturabileceği an kötü komlikasyonları anlatarak ameliyata ikna çabaları gösterilmektedir. Halbuki bilim bize gösteriyorki safra taşlarının büyük bir kısmı eritilip düşürülebiliyor.

Hekimlerimizin bir kısmı tamamlayıcı ve alternatif tedavileri önerirken büyük bir kısmı ise düşmanca tavır takınarak hem bu bilgileri mesnetsiz kabul etmekte hemde hor görmektedirler.. Asıl hor gördüklerinin kendi tarihleri olduğundan belkide haberleri dahi yoktur. Hem 8 asır önce Şerafettin Alinin Tasarladığı ameliyat malzemelerini kullanacaksın Safrayı ameliyat ederken hemde Onun Müreccebnamesindeki terkiplerine burun kıvıracaksın bu ne büyük bir tezattır. Konumuz bu değil diyerek bu paragrafı kapatalım” şeklinde konuştu.

Yıldırım, safra taşı olanlar için beslenme ve gıda takviyelerini şöyle açıkladı: “Süt peynir dondurma gluten içeren alerji yapabilecek şeylerin tüketimini azaltmanızı tavsiye ederiz.Yumurta konusunda ise iki ayrı fikir var birisi kolestrolü yükselttiğini diğeri yükseltmediğini düşünüyor. Kepekli tahıllar ve B vitamin grubu bakımından zengin gıdaları tüketin özellikle demir çinko ve magnezyum bakımından yeterli beslenin Koyu yeşil yapraklı sebzeler genelde tercihiniz olsun. Deniz ürünleri Favori gıdalarımız beyaz ekmek makarna şeker gibi rafine gıdalardan kaçının. Bol bol anti oksidan meyveleri tüketin örneğin kiraz üzüm yaban mersini gibi Daha az kırmızı et ve yağsız et tüketin. Zeytin yağı , Aspir Yağı, Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı pişirme yağlarını kullanın. Kurabiye kraker patates kızartması ve diğer kızartmalar cips gibi şeyleri mümkün olduğunca azaltın. Alkol tütün gibi zararlı şeyleri kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederiz. Mümkünse hafifçe haftada 5 gün egzersiz yapın.”

Kaynak: Güncel Haber/Haber Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin