Saadet Partisi, Referandumda “Hayır” Diyecek

0
141

Saadet Partisi, Referandumda “Hayır” Diyecek

Saadet Partisi Merzifon Halkla İlişkiler Başkanı Aziz Duran, referandumda Anayasa değişikliğine “hayır” diyeceklerini açıkladı.

Yaptığı açıklamada gündemdeki konuları değerlendiren Duran, “Aynı haklara sahip seksen milyon şüheda topraklar üzerinde kurulu bir ülkeyiz.

Sorunlarımız var doğru, farklılığımız var doğru, ama tatlı dil ayrıştırmayan söz bilge laf güzel üslup kullanmak insanlığımızın ötesinde ülkemizin şartları gereğidir. Şeyh Edibali’ nin sözü’ Konuşmak bize susmak sana’ sert konuşmak bize anlayış göstermek size, oysa yıllardır sivri dilinizle gerildikçe gerildik ayrıştık atanmış başbakan fermanı ey ahali bir anayasa teklif ediyorum adeta sopa kaldırmış biz evet, filan filan hayır diyor. Ateşe benzinle gider gibi bu sözü söylemek ülkeye en büyük kötülüğü yapmaktır. Bu tür söylem kullananları millet af etse, tarih af etmez tarih af etse, Allah af etmez. Ne demek şu kesimler uyarıyoruz ülkeyi yönetenler böyle cümle kullanamaz biz sizi gömlek çıkarırken uyardık, İslam’a haçlı savaşı ilan eden küresel zalim şer güce ittifak olurken uyardık, coğrafyamızı ateşe veren projeye eş başkan olurken uyardık, ülkemizin yatırımlarını babalar gibi satarken de uyardık, Uyum yasaları ile ahlakı yozlaştırırken de uyardık. Gafletinizden ülkemizi yedi düvele hedef haline getirirken de uyardık.” dedi.

Duran, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu gün olduğu gibi hep uyardık, uyardık, uyardık, beraber yürüdüklerin aldattı, dost olmadıkları halde dost dediklerin kandırdı, ittifak ettiklerin stratejik ortaklarında aldattı, hep biz haklı çıktık. Beyler el uzatıldı ekmeğimize, göz dikildi vatanımıza. Sistem değişikliği, bir üst makam zamanı değil tarih tekerrür ediyor batıya yönelen ittihat ve terakki zihniyeti yeni Osmanlı diye, devleti âliye olan cihan devleti yok edildi daha dün Arap baharı diye Osmanlı kuruluyor diyenler Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiler şimdide Osmanlı olacağız diye ülkemiz elden gidiyor. Osmanlı olacak adam on beş yıldır zalim haçlılarla beraber Müslüman la savaşmazdı. İşbirlikçi AKP’nin bütün stratejileri çökmüştür, bütün makamlar ve kurumlar elinizde  ‘Oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş .’  Saadet partisini birileri ile beraber diyenler geçmişlerine baksınlar. Milli görüş zihniyeti 80 milyon Türkiye’yi İslam âlemini tüm insanlığın kurtuluşunu hedeflemiştir niçin hayır dediğimizi arif olanlar anlar. Yorumcular Saadet partisi hayır diyorsa bir bildiği vardır diyorlar.”

Kaynak/Haber: Oya Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin