Piri Baba Kültür ve Sanat Etkinlikleri Başlıyor

0
180

Merzifon Piri Baba Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kültür ve sanat etkinliklerin bu yıl 20. Gerçekleştirilecek. Çeşitli gösterilerin ve konserin yer alacağı etkinlik 9 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 17.30’da Cumhuriyet Meydanında start alacak.

Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayacak olan program saygı duruşu, İstiklal Marşı, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ve Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği semah ekibinin gösterisi, aşıklar dinletisi ile sürecek.

Etkinliğin 10 Eylül 2017 Pazar günkü bölümü ise saat 14.00’de Piri Baba Parkında gerçekleştirilecek. Yine Saygı duruşu, İstiklal Marşı, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarla start alacak programda Nahide Saygün Akkal, Grup Abdal, yerel ozanlar konser verecek.

2 gün sürecek olan etkinliklere vatandaşları davet eden Piri Baba Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cengiz Doğmuş, “Barışı, sevgiyi, hoşgörüyü, yaşamak ve yaşatmak için bir olalım. Tüm vatandaşlarımız etkinliklerimize davetlidir.” dedi.

Kaynak/ Haber: Nedime Soku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin