ÖĞRETMEN VE ÖRNEK BİR CHP’Lİ

0
47

ÖĞRETMEN VE ÖRNEK BİR CHP’Lİ

    Dostlarım yazımın başlangıcından hemen anlamış olmalısınız kimden söz ettiğimi. 1918 yılı Cumhuriyet Halk Partisi’nin ileriye doğru atılım yılı oldu. Bana göre; Yeni CHP söylemi hiçte yerinde bir söylem değildi zaten yıllar yılı. Çünkü CHP bir devrimin sonunda ortaya çıkmış, çıkarılmış gerçek demokrat bir parti idi. Atatürk devrim ve ilkeleri zaten dinamik devamlı hücreleri birbirini yenileyerek gelişen bir partiydi.

Atatürk’ü ve onun devrim ve ilkelerini anlamayan, özüne inemeyen yorumlama gücü devrim pratiği noksanların, CHP’sini durağan devriminden yoksun sanmalarından kaynaklanıyor, CHP’yi anlamamak. Ama 1918 yılı CHP için gerçek atılım ve şanslı olmuştur. Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü ile başlattığı, İyi Parti’nin T.B.M Meclisinde gurup oluşturarak mecliste temsilini sağlamış olması; tüm bu davranış ve hareket tarzı CHP’nin dinamizminin bir göstergesidir.

Son çıkışı Sayın Kılıçdaroğlu’nu tarihin altın sayfaları içinde yer almasını sağlayacaktır. CHP içinde kendisine rakip olan öğretmen Muharrem İNCE’Yİ Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkarması; tüm demokrat davranışlarının, ete kemiğe bürünüp Atatürk olarak ortaya çıkması olarak yorumlanması hiçte abartılı olmasa gerek. Muharrem  İNCE önce bir Cumhuriyet Öğretmeni, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Devrimci, Kısaca Atatürk’ün öğretmeni. T.B.M. Meclisinde Milletvekilliği sırasında CHP’nin öncü erlerinden biri olarak Halkın, Hakkını savunmuş. CHP’yi öğretmen kişiliği ile yönlendirmiştir. Karşı devrimcilerin sindiremediği onlarla dişe diş didişen, Türk Halkının özgür yaşamı için savaş verendir İNCE. Öğle sanıyorum ki; Türk Cumhuriyetinde de bir ilk bu. Öğretmen kökenli birisinin Cumhurbaşkanlığına aday adayı olarak ortaya çıkarılması, çıkması. Seçildiğinden beri, CHP’yi ince bir çizgide ilerlemesine katkı sağlamış bir öğretmendir Muharrem İNCE.

Şunu kesin kes ifade etmeliyim; Şayet seçilirse Muharrem İnce; Türkiye Cumhuriyeti bundan büyük, çok büyük yararlar sağlayacak. Dünya ulusları arasındaki Atatürk dönemindeki saygınlığını yeniden kavuşacak, yurtta barış ve dünyada barış ilkesi yerine oturtacaktır. Tüm ülkeyi, ülke Halkını bir öğretmen hoşgörüsü ile kucaklayacak, öğretmen  sevgisiyle sarmalayacaktır. Laik anlayışı ile hiçbir inancı ötekileştirmeyecek, insanları birbirinden ayırmayacaktır. En önemlisi öğretmen olarak yalan dolanla işi olmayacak, kimsenin yalanına, riyasına gerek duymayacaktır. Dostlarım…! Ben Muharrem İNCE adına konuşur sizlere kati karar verirken niçin bu denli kesin konuşuyorum ?

Şunun için Bir; Önce Öğretmen sıfatının topluma karşı görev anlayışının bu veya böyle olması gerektiği için.

İki; Atatürk’ün Devrim ve İlkelerini özümsemiş onu kişiliğin temel taşı edinmiş olmalarının sonucu.

Üç; Cumhuriyet kurulalı öğretmenden, bakan, başbakan olmuş ama Cumhurbaşkanı olmamıştır. Onun için önemsiyor kefil oluyorum sayın Muharrem İNCE’ye…!

Değerli Halkım bu kez de Cumhurbaşkanı olarak Muharrem İnce’yi deneyin. Göreceksiniz Atatürk’ten sonra Cumhuriyete Atatürk Devrim ve İlkelerine yakışan İlkez bir faniyi seçmiş olacaksınız…!

Sanatı, Sanatçıyı seven, kültürü seven koruyan, çağdaş ulus seviyesinin sınırlarını zorlayan bir Cumhurbaşkanı bize en yakışandır. Bunu unutma Halkım…!

– Felek ve Cömert aşağılık insanlara…!

– Han, hamam dolap değirmen vermiş onlara…!

– Kendini satmayan adama ekmek yok.

– Kendini bilmezlere değerlilik vermiş.

– Sen gel de yuf çekme böylesi dünyaya…! (Hayyam)

04 Mayıs 2018 Cuma Saat: 21:00

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin