MYO’da ORYANTASYON EĞİTİMİ

0
40

MYO’da ORYANTASYON EĞİTİMİ

Merzifon Meslek Yüksekokulu’na (MYO), yeni kayıt yaptıran öğrencilerin çevreye ve okula uyumlarını kolaylaştırmak için oryantasyon eğitimi düzenlendi.

MYO spor salonunda düzenlenen programda konuşan MYO Müdürü Doç. Dr. Arif Gök, öğrencilerin akademik ve sosyal hayata kolay uyum sağlamaları konularının yanında, okul ve okul kurallarının tanıtımı ile eğitim ve öğretime yönelik bu tür etkinliğin her eğitim yılı başında yapılarak öğrencilerin bilgilendirildiğini söyledi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Gök, “Teknik, fiziki ve akademik anlamda hiçbir sorunumuz yoktur. Tüm akademik personelimiz sizlere faydalı olmak için çaba sarf etmektedir. Bizler de sizlerden devlete ve millete karşı sorumluluklarınızı yerine getirmenizi ve görevinizi iyi yapmanızı istiyoruz. Vatana ve millete hayırlı birer evlat olmanızı diliyorum.” diye konuştu.

Merzifon’da yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim ve öğretim hayatına devam ettiğini aktaran Gök, şöyle konuştu: “ Oryantasyon eğitiminde öğrencilerimize kütüphane, kampüs içerisinde yaşama alanları, sosyal aktivitelerde yer almaları, yemek imkânlarından faydalanma yolları anlatıldı. Öğrencilerimize bu bilgileri vermek onları bir adım öne geçiriyor. Bu yıl okulumuza 500 öğrenci kayıt yaptırdı. Yaklaşık 2 bin öğrenciye eğitim ve öğretim veriyoruz. “

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin