MYO ÖĞRENCİLERİNDEN YAŞILILARA SEVGİ SELİ

0
79

MYO ÖĞRENCİLERİNDEN YAŞILILARA SEVGİ SELİ

Merzifon Meslek Yüksekokulu(MYO) öğrencileri, ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ dolayısıyla Huzurevinde program düzenledi. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. Sınıf. 2. Öğretim öğrencilerinin düzenlediği programda yaşlılarla yakından ilgilenen öğrenciler, onlara unutamayacakları bir zaman dilimi yaşattı.

Basın ve Yayıncılık Haberleşme Programı Bölüm Başkanı Yar. Doç. Dr. Nazan Kahraman’ın nezaretinde düzenlenen programda mutluluk ve hüzün bir arada yaşandı. Koyu sohbetlerin yapıldığı ziyarette öğrenciler neşeli tavırlarıyla huzurevi sakinlerinin morallerini tazeledi.

ÖĞRENCİLERDEN YAŞLILARA KIRMIZI KARANFİL

Merzifon Huzurevi’nin ev sahipliğinde organize edilen program yaşlılara kırmızı karanfil dağıtılmasıyla start aldı. Yaşlıların ellerini öpen, haftalarını kutlayan öğrenciler çikolata ikramında da bulundu.

“YAŞLILARIMIZ YALNIZ DEĞİL”

Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma MYO öğrencilerinden Yeliz Uzun tarafından gerçekleştirildi. Uzun, konuşmasında yaşlıların gençlere her zaman yol gösterdiğini belirterek, Türk milletinin yaşlılara her zaman saygı ve değer verdiğine dikkat çekti. Uzun, amaçlarının huzurevi sakinleriyle üniversite öğrencilerini bir araya getirmek olduğunu ifade ederek, “Yüksekokulumuz Öğretim Üyelerinden Toplantı Yönetimi Ders Hocamız Yar. Doç. Dr. Nazan Kahraman ile düzenlediğimiz bu programda sizlere yalnız olmadığınızı hissettirmek, ellerinizi öpmek, hayır dualarınızı almak, sohbet etmek, hayat tecrübelerinizden faydalanmak istedik.” şeklinde konuştu.

ŞİİR YAŞLILARI HÜZÜNLENDİRDİ

Programda, MYO öğrencilerinden Burkay Yorulmaz’ın kendi yazdığı ‘Bir Zamanlar’ adlı şiir ise yaşlıları mest etti.  Şiir okunurken gözleri dolan huzurevi sakinleri, ‘gençlikten bu güne’ isimli slayt gösterisinde film gibi geçen hayatları izleyip, duygu atmosferine kapıldı.

DOĞUM GÜNLERİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Huzurevi Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen doğum günü kutlaması ise renkli görüntülere sahne oldu. Mart ayında doğan Mehmet Pehlivan, Mehmet Ali Canbolat, Rıdvan Kaya, Dursun Kefeli, Güllü Doğan, Tahsin Çakır, Emine Tombul, Safora Ahmadı ve Naime Er Toprak için protokol üyelerinin de katımıyla yaş pasta kesildi. Hayatlarında çok nadir doğum günü kutlaması gerçekleştirdiklerini ifade eden huzurevi sakinleri objektiflere mutluluk pozları yansıtmayı da ihmal etmedi.

MÜZİK DİNLETİSİNDE ‘SATI NİNE’ FARKI

MYO öğrencilerinin bir araya gelerek kurdukları müzik gurubu da katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. Gençlerin müzik dinletisine dahil olan Huzurevi’nin ‘Satı Ninesi’ de ‘Yeşil Ördek Gibi Daldım Çöllere’ şarkısını seslendirerek katılımcıları duygulandırdı.

HUZUREVİ SAKİNLERİ GENÇLERLE OYNAMAYA DOYAMADI

Programın finalinde ise katılımcılar oyun havalarıyla coştu. Ellerine kaşıklarını alan huzurevi sakinleri sahneye geçti gençlerle birlikte oynamaya doyamadı.

Öğrencileri kendi torunları ve çocukları yerine koyduklarını belirten huzurevi sakinleri programdan dolayı öğrenci ve öğretim görevlilerine teşekkür ettiler.

Programın ardından teşekkür konuşması yapan Huzurevi Müdürü Sedat Altınok, “Yüksekokul öğrencilerimiz beklentimizin üzerinde bir program gerçekleştirdi. Biz aslında her ay doğum günü kutlamaları gerçekleştiriyoruz. Hem Yaşlılar Haftamızı hem de doğum günü kutlamamızı birleştirerek Yüksekokulumuzla ortaklaşa çalışma yaptık. Böyle etkinliklerin devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Programa MYO Müdür Vekili Yar. Doç. Dr. Emrah Koparan, Basın Ve Yayıncılık Programı Bölüm Başkanı Nazan Kahraman, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programı Bölüm Başkanı Başak Savaş, öğretim görevlileri Emin Akın, Akın Ay, Yüksekokul Genel Sekreteri Fatma Erkök, huzurevi personeli ve öğrenciler katıldı.

Kaynak-Haber/Fotoğraf: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin