Muhasebeciler Kaynaşma ve Dayanışma İçin Bir Araya Geldi

0
62

Muhasebeciler Kaynaşma ve Dayanışma İçin Bir Araya Geldi

Amasya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Merzifon İlçe Temsilciliği, Muhasebe Haftası nedeniyle bir yemek düzenlendi. Kültür Kafe’de organize edilen yemeğe muhasebeciler aileleri ile birlikte katılırken, birlik ve beraberlik mesajları da verildi.

Amasya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Merzifon Temsilcisi İlker Nuri Yiğit, burada yaptığı konuşmada, kaynaşma ve dayanışma için bir araya geldiklerini söyledi.

Muhasebe Haftası etkinlikleri her geçen yıl daha iyiye gittiğine işaret eden Yiğit, “Mesleğin belli bir yerlere gelmesi konusunda birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu düşünüyoruz. Bu bir gönül işi. Hepimiz istihdam sağlıyoruz. Katma değer yaratıyoruz. Vergi mükellefiyiz. Bizler sonuçta esnaf, tüccar, sanayici ve iş adamlarına hizmet veriyoruz.” dedi.

Muhasebe ve mali müşavirlik hizmetlerinin, ülke ekonomisine ve işletmelere kattığı değere dikkati çeken Yiğit, “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler üreten, çalışan, canlı ve dinamik bir Türkiye için çalışıyor. Ülkemiz ve işletmelerimizin gelişimi için çalışan, ekonominin kaydını tutan ve mali danışmanlık yapan, memleketin her köşesinde hizmet sunan bir meslek oluşturduk. 27 yıl önce yasal statüsüne kavuşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu haline gelmiştir. Kaliteli hizmet sunarak, güvenilir işletme danışmanlığı vizyonumuzla ülkemize ve işletmelerimize hizmet ediyoruz. Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak çağdaş dünyadaki ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili gelişmeleri izliyor; yapıcı görüş ve düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Hazırladığımız raporlarla, bir paydaş olarak ekonomimizin daha güçlü gelişmesine ve iş dünyasının küresel dünyayla yerini güçlendirmesine katkı sunuyoruz. Çözüm sunmaya yönelik bir bakış açısı ile sorunları gündeme getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak-Haber/Fotoğraf: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin