MUHASEBECİLER GÜNÜ KUTLANDI

0
65

MUHASEBECİLER GÜNÜ KUTLANDI

Tüm yurtta olduğu Merzifon’da da 1 Mart Muhasebeciler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

1 Mart Muhasebeciler günü nedeniyle Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtı önünde  çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan kutlama törenlerine Merzifon’daki Muhasebeciler ile Merzifon Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Duran ve beraberindekiler katıldı. Amasya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Merzifon Temsilcisi İlker Nuri Yiğit, “Ülke genelinde 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik kanununun verdiği yetkiye istinaden hizmet veren meslek mensuplarının günü olarak kutlanan Muhasebeciler günü tüm meslek mensuplarımıza kutlu olsun dedi.

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında Muhasebe Haftası olarak kutlandığı söyleyen Yiğit, Düzenli bir ekonominin temelini, denetim ve şeffaflık ilkesi içinde, kayıt ve belge düzeni oluşturarak yürütmekte olan Muhasebeciler, devlet ile iş dünyası arasında köprü görevi görmektedirler. Ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz” diye konuştu.

Yılın 365 günü devletle mükellef arasında köprü görevi görüyoruz

Amasya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Merzifon Temsilcisi İlker Nuri Yiğit şunları kaydetti;   Bundan tam 22 yıl önce 1 Mart 1989’da Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen 3568 sayılı meslek yasamız, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, Meslek ve meslek örgütü için yepyeni bir dönemin başlangıç noktası olmuştur. Bu aynı zamanda, Türkiye’de çeşitli çatılar altında ve onlarca yıl süren bir örgütlü hak arama çabasının da sonuç verdiği tarihtir. Türkiye’de muhasip, katip gibi adlarla küçümsenip horlanan meslek mensupları, bu tarihten itibaren bugünkü gerçek kimliklerini kazanmışlardır. Muhasebe Meslek mensupları olarak her yıl 1 Mart tarihini muhasebeciler günü olarak kutluyoruz. Yılın 365 günü devletle mükellef arasında köprü olmak adına ezilen, sacın en çok yük kaldıran ayağı konumundaki Meslek mensuplarının anılması, anlaşılması ve anlatılması adına bu günü kutluyoruz.”

Kaynak/Haber: Berkan M.Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin