MERZİFON’A TIR PARKI YAPILACAK

0
49

MERZİFON’A TIR PARKI YAPILACAK

Merzifon Belediyesi tarafından Organize Sanayi Bölgesi’nin bulunduğu alana tır parkı yapılacak. Belediye Başkanı Alp Kargı, Sınırlı Sorumlu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Burada Kooperatif Başkanı Muammer Uzun ve yönetimi ile görüşen Başkan Kargı, nakliyecilerin müşterek sorunlarını da tespit etti.

TIR PARKI İSTEDİLER

Merzifonlu nakliyeciler ziyarette Başkan Kargı’ya tır parkı yapılmasıyla ilgili öneride bulundu.  Jeopolitik konumuyla Türkiye’nin gözbebeği olan Merzifon’dan her gün yüzlerce aracın geçtiğini anımsatan şoförler biran önce tır parkına kavuşmak istediklerini dile getirdiler.

MERZİFON TIR PARKINA KAVUŞACAK

Merzifon’un tır parkına kavuşması için gayret gösterdiklerini aktaran Başkan Kargı ise,11 ayrı kurumla görüşme yaptıklarını söyledi. Merzifon Belediye Meclisi’nde de tır parkının konuşulduğunu belirten Kargı, “Tır parkı için mecliste görüşmeler yaptık. Tüm parti grupları olur veriyor. Tır parkını yapabilmemiz için yaklaşık 11 kurumdan görüş alıyoruz. Mesaimiz başladı. Karayolları organize sanayi bölgemizde trafiği rahatlatmak amacıyla üst geçit çalışması yapacak. Üst geçitle birlikte işimiz daha da kolaylaşacak. Her şeyin aşılabileceğini düşünüyorum. Kurum görüşmeleri işimizi uzatıyor. Biraz daha sabır. Görüşmeler bittiğinde hemen başlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kargı, sorunların çözümü, isteklerin yerine getirilmesi için mesai harcadıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin