Merzifon Lisesi Mezunları 33 Yıl Sonra Buluştu

0
355

Merzifon Lisesi’nin 1984 yılı mezunları, 33 yıl sonra bir araya gelerek hasret giderdi.

Sosyal medya üzerinden organize olan mezunlar, 33 yıl sonra birbirleriyle ve öğretmenleriyle bir araya gelmenin heyecanını yaşadı.

Merzifon Lisesi’nde buluşan öğrenciler, burada hasret giderdi, anılarını tazeledi.

Daha sonra Çanakkale Parkı’nda yemekte bir araya gelen mezunlar yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, söz konusu buluşmaları daha geniş katılımla geleneksel hale getireceklerini belirttiler.

Ziyarette bir konuşma yapan Emekli Edebiyat Öğretmeni Muharrem Özbilen, Merzifon Lisesi’nden 1984 yılında mezun olan öğrencilerinin kendisini unutmamasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, çeşitli alanlarda yaşamlarını sürdüren mezunların meslek sahibi olmalarından gurur duyduğunu vurguladı.

Buluşmaya katılan tüm öğrencilerine teşekkür eden emekli Tarih Öğretmeni Adem Sarıgöz ise, “Yıllar sonra öğrencilerimle buluşmak çok güzel.  Organizasyona katılan birbirinden değerli öğrencilerimle keyifli bir sohbet geçirdik. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Mezun öğrenciler adına konuşan Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Atak ise, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle 33 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu yıl ilk defa yapılan organizasyonu geleneksel hale getirerek gelecek sene daha kapsamlı hale getireceklerini belirten Atak, Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşamalarına rağmen programa katılanlara teşekkür etti.

Okul tabelası önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Çanakkale Parkı’nda yemekte toplanan ekip, gelecek yıl buluşmak üzere ayrıldı.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin