Merzifon, Kara Mustafa Paşa’nın İzinde

0
131

Merzifon, Kara Mustafa Paşa’nın İzinde

Türk tarihinin ünlü sadrazamı Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’nın kafasının gömülü olduğu Sarucapaşa Camii restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tekrar ibadete açılıyor.

Edirne’de bulunan Sarucapaşa Camii’nin açılışına Merzifon’dan da çıkarma yapılacak.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı beraberindeki ilçede bulunan siyasi parti ilçe başkanları ile birlikte Perşembe günü Edirne’ye giderek Sarucapaşa Camii’nin restorasyon çalışmalarının ardından ibadete açılması törenine katılacaklarını açıkladı.

Belediye Başkanı Alp Kargı, Edirne ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, “Merzifon’umuzun en önemli değerlerinden birisi olan Kara Mustafa Paşa’nın bahçesinde kafasının gömülü olduğu Sarucapaşa Camii’nin açılışına ilçemizde bulunan siyasi parti ilçe başkanlarımızla gitmeyi düşündük ve kendileri de buna sıcak baktılar. Perşembe günü gerçekleşecek olan ziyarete AK Parti İlçe Başkan Vekili Zeki Dikmen, Cumhuriyet Halk Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ali Ekber Erdoğan, MHP Merzifon İlçe Başkanı Hüseyin Saka, BBP Merzifon İlçe Başkanı Kani Karakollukcuoğlu ve Saadet Partisi Merzifon İlçe Başkanı Ahmet Şahin ile birlikte katılacağız. Bunun yanı sıra Kara Mustafa Paşa Köyü’nden götürülecek toprak da Paşamızın mezarına dökülecek” dedi.

Kaynak/Haber: Güncel Haber – Haber Merkezi

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin