Merzifon için yaşıyor Merzifon için çalışıyoruz

0
114

Merzifon için yaşıyor

Merzifon için çalışıyoruz

AK Parti Merzifon İlçe Başkanı Hasan Çilez, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Eyüp Kırılmaz’a ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirdi. Çilez, Olağan genel kurulda esnafın güvenoyunu alarak tekrar başkan seçilen Kırılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi.

Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’n çalışmaları hakkında Başkan Kırılmaz’dan bilgiler alan Çilez, “Esnafımız şehrimizin can damarıdır. Sürekli iletişim halinde olduğumuz sizlerle Merzifon’umuz için sürekli istişare halinde olmaya devam edeceğiz. Seçimden sonra önemli olan iş yapmaktır. Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi yönetimine başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Tebrikleri kabul eden Başkan Kırılmaz ise, “Biz Merzifon için yaşıyor Merzifon için çalışıyoruz. Allah utandırmasın, şımartmasın.” ifadesinde bulundu.

“KASAMIZDA 2 MİLYON PARA VAR”

Esnafın sıkıntılarına çözüm yolları aramak ve maddi sıkıntılarına destek olmak amacıyla çalışmalarını devam ettirdiklerine işaret eden Kırılmaz, “Finansman sıkıntısı yaşamıyoruz. Esnafa sağlanan kredide faiz oranlarımız çok düşük. Esnafımız bizden kredi alırsa 5 yılda 20 bin lira kar ediyor. İlçemizde yaklaşık 3 bin esnafımız var. En sağlam kuruluş bizim kuruluş. En sağlam para da bizde. Kullanabileceğimiz kasamızda 2 milyon para var. Eğer esnaf çektiği parayı ödeyemezse banka bizden alıyor. Bizde esnafımızdan alma yoluna gidiyoruz.” diye konuştu.

Merzifon’un turizm açısından da gelişmesi için fikir alışverişinde bulunulduğu ziyarette, organize sanayi bölgesinde yeni yapılacak yatırımlarda görüşüldü. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin