MERZİFON HAFTASI DOPDOLU

0
110

MERZİFON HAFTASI DOPDOLU

Merzifon’da bu yıl 18’incisi gerçekleştirilecek  “Merzifon Haftası” etkinliklerinin renkli görüntülere sahne olacağı belirtildi.

Belediye Başkanı Alp Kargı, gazetemize yaptığı açıklamada, 27 Ağustos Pazar günü başlayacak ve 30 Ağustos Çarşamba günü sona erecek olan Merzifon Haftası Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında 11 ayrı program gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kargı, halkına kapsamında ilçe halkına ‘huzur’ vermek istediklerini belirterek, Merzifon Belediyesi olarak amaçlarının asli görevlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde de bulunmak olduğunu kaydetti.

Söz konusu etkinliklerin geleneksel hale geldiğini ve tüm vatandaşları bir araya getirdiğini vurgulayan Kargı, şunları kaydetti: “Açılış törenleri, şölen, konser ve temel atma töreni ile dolu dolu bir program hazırladık. 27 Ağustos 2017 Pazar günü kortej yürüyüşü ile başlayacak programımızda kır kahvesi açılışı, sünnet şöleni, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi açılışı, ulusal fotoğraf yarışma sergisi, katık pazarı temel atma töreni, Ana Kucağı Eğitim merkezi şube açılışı, yeni aşevi binası açılışı, konserler gibi pek çok etkinlik gerçekleşecek.”

Kargı, gerçekleştirilecek etkinliklere herkesi davet etti.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin