MERZİFON FOTOĞRAFLANIYOR

0
38

MERZİFON FOTOĞRAFLANIYOR

Merzifon Kaymakamlığı koordinesinde, gerçekleştirilecek Çocuk Gözüyle Merzifon Fotoğraf Şenliği projesi çerçevesinde 9-14 yaş çocuklar tarafından Merzifon’un tarihi, doğası ve yerel yaşamı fotoğraflanıyor.

Kaymakamlık koordinesinde, DASK (Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği) destekli gerçekleşecek olan Çocuk Gözüyle Merzifon Fotoğraf Şenliği projesi, çocuklara fotoğrafçılık konusunda hobi edinmelerini sağlama ve farklı bakış açısı ile farkındalıklarını artırmayı hedeflemek amacıyla, 18-23 Nisan 2017 tarihleri arası, İlçemizde 9-14 yaş arası 200 öğrenciye 2 gün boyunca süren fotoğraf eğitimin ardından etkinlik başladı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde verilen eğitimin ardından, Gençlik Merkezi Müdürlüğü bahçesinde start verilerek,  iyi fotoğraf çekmenin ne yaşla, ne zekayla, nede çok iyi makinelerle olmadığını göstermek açısından 5 aşamada oluşacak olan Merzifon tarihi, doğası ve yerel yaşamı konularında fotoğraflanacak. Yapılacak ödül töreninde her çocuğun en iyi bir fotoğrafı 23 Nisan 2017 günü izleyicilere gösterilip sergi ile gösterime açılacak ve projeye katılan çocuklara 36 ödül kupası ile çeşitli hediyelerle verilecek.

Kaynak/Haber: Oya Kayacan

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin