KURSİYERLERİN ESERLERİ GÖZ KAMAŞTIRDI

0
97

Ressam Mehmet Dede, kursiyerlerin çalışmalarını sanatseverlerle buluşturdu. 2016-2017 yılında Ressam Mehmet Dede Resim Atölyesi’nde resim kursu alan, çocuk ve yetişkin gruplarından oluşan kursiyerlerin hazırlamış olduğu resim sergisi yoğun ilgi gördü. Kursiyerlerin 1 yıllık emeklerini yansıtan kursiyer sergisi Merzifon Belediyesi Türkan Saylan Sanat ve Kültür Merkezi’nde törenle açıldı.Mehmet Dede resim atölyesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediğikursiyer sergisinin açılış törenine, Merzifon Belediye Başkan Vekili Ayşe Taşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, Merzifon Gençlik Merkezi Müdürü M.Fatih Gökçe, kursiyerler, kursiyerlerin aileleri ve sanat severler katıldı.Açılış kurdelesinin ardından Ressam Mehmet Dede ile birlikte kursiyer sergisini gezen katılımcılar ve sanat severler, kursiyerlerin hazırlamış oldukları birbirinden güzel eserleri tek tek incelediler. Kursiyerlerin tablolarının göz kamaştırdığı sergide sanat severler eserlere adeta hayran kaldılar.

Kursiyer sergisini her yıl geleneksel hale getirdiklerini söyleyen ve sergi hakkında bilgiler veren Merzifonlu ressam Mehmet Dede, “Resim sergimizde kursiyerlerimizin bir yıl boyunca hazırlamış oldukları yaklaşık 130 adet resim tablosu sanat severlerin beğenisine sunulacak. Sergimiz 06-11 Ekim 2017 tarihleri arsında hafta sonu ve hafta içi açık kalacak. 80’inin üzerinde kursiyerimiz var. Çocuk ve Yetişkin guruplarından oluşan yediden yetmişe hatta 3 ve 4 yaşında olan 75 yaşında olan kursiyerlerimiz bile var.” dedi.Memnuniyeti dile getirerek serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden ve Sanat severleri, Türkan Saylan Sanat ve Kültür Merkezi’nde sergilenen kursiyer sergisine davet eden Ressam Mehmet Dede, “Kursiyerlerimizce çok güzel çalışmalar ortaya çıktı. Bir yıl boyunca çalışma sürecinde ortaya çıkan eserleri sergiliyoruz. Resim Atölyemizde geleceğin kursiyerlerini yetiştiriyoruz. Öğrencilerimize profesyonel teknikleri öğrettik. Çizgi tekniğini geliştirmeye yönelik çalışmalar yaptık. Daha sonra renge geçtik. Renklerin tanımını gösterdik. Tabloda, tualde çalışmalar yaptık.” İfadelerini kullandı.

MEHMET DEDE KİMDİR ?

Aslen Merzifon’lu olup, 1977 yılında Tunceli’de doğdu. İlk, Orta, Lise öğrenimini Merzifon’da tamamladı. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Müzisyen kimliği de sahip olan ressam, Uluslar arası Plastik Sanatlar Derneği (U.P.S.D) üyesi olup Merzifon’daki atölyesinde çalışmalarına devam etti.

Kaynak/Haber: Berkan M. Kayacan

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin