KARGI, YENİDEN BAŞKANLIĞA TALİP

0
73

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, CHP İlçe Başkanlığı’nda 2019 Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için tekrar aday adayı olduğunu açıklayarak, müracaatını yaptı.

Başkan Alp Kargı’nın aday adaylık müracaatında partililerde kendisini yalnız bırakmazken burada bir de konuşma yaptı. Başkan Kargı, yaptığı konuşmada göreve geldiği günden bugüne kadar yapılan hizmetlerin iyi anlatılması gerektiğini söyleyerek, daha yapılacak çok işin olduğunu da ifade etti.

Merzifon’da herkesle barışık yaşama anlayışını her tarafa yaydıklarını da söyleyen Belediye Başkanı Alp Kargı, “Bu şehrin insanına Allah’ın izni ile huzuru, barışı ve ahengi getirdik. Bizim olduğumuz yerde çekişme, kaşının üstünde gözün var anlayışı değil tam tersine herkesle barışık yaşama anlayışını her tarafa yaydık. Bunun da meyvelerini görüyoruz” dedi.

Göreve geldiği günden bugüne bir çok hizmet yaptıklarını ancak en büyük eksiklerinin bunların reklamını yapamamaları olduğunu da söyleyen Belediye Başkanı Alp Kargı partililere seslenerek, “Sizlerden ricam bizlerin yapmış olduğu hizmetleri eşinize, dostunuza samimiyetle anlatın. En büyük eksiğimiz yaptığımız işin çatır çatır reklamını hiç yapamadık. Merzifon’da girmediğimiz sokak kalmadı. Bunu da bizim arkadaşlarımız etrafa anlatacak. Buğdaylı Mahallesi’ne dönemimizde asfalt geldi. Doğalgazın gelmesinin zor olduğu söylenen bu mahallemizde doğalgaz da geldi, asfaltıda, kilit parkesi de yapıldı. Şuanda sosyal tesisinin inşaatı da devam ediyor. Bunu da oy karşılığı olarak değil, orada yaşayan vatandaşlarımızın da bu kentin birer ferdi olarak düşündüğümüz için yaptık” dedi.

Düzenlediği halk günlerine de atıfta bulunan Belediye Başkanı Alp Kargı, “Bu kapı herkese açık dedik. Bu şehrin insanı da oy versin vermesin kendi belediyesine çoluğuyla çocuğuyla sorununu anlatabilmek için çok rahat bir şekilde gelebiliyor. Her zaman şunu ifade ediyorum, insanların bu kapıdan gelmediği gün bizim bittiğimiz gündür. Çalışma arkadaşlarım görevlerini layıkıyla yaptıkları için ben makamımda vatandaşlarımıza daha fazla zaman ayırabiliyorum” dedi.

Partilileri sosyal medya üzerinden tartışmamaya da davet eden Başkan Kargı, “Üzülerek söylüyorum, kutuplaştırıcı bir siyasetin 81 milyon olarak esiri olduk. Biz asla kutuplaştırmayacağız. Bizim olmazsa olmaz dediğimiz değerlerimize istemeden de olsa gerek yerelde, gerekse genelde sözlü tacizler olabilir. Bırakın bunun mücadelesini İlçe Başkanlığımız, milletvekillerimiz yapacaktır. Sosyal medyadaki birbirine karşı sataşma tuzağına düşmeyeceğiz. Biz hep birlikte belediyemizin yapmış olduğu, genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmaları paylaşacağız. Onun altındaki yorumlarla vakit geçirmeyeceğiz. Biz bu tür kısır tartışmalara girmeyeceğiz. Biz genciyle, yaşlısıyla namusuyla bu şehirde yaşamak isteyen herkesin sesi olduğumuzu gösterdiğimiz zaman başarı bizimledir” diye belirtti.

Seçim çalışmaları sürecinde ayrım yapılmadan, bir oydan ne olur gibi düşüncelere girmeden dört elle çalışılması gerektiğini de ifade eden Başkan Alp Kargı, “Burada gözüne baktığım birçok dostumuzun kimisinin talebini yerine getirmişiz, kimisininkini getirememişiz. Ama bireysel kırılganlıklar sebebiyle, birisine kızıp Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermemek bize yapılan en büyük sıkıntıdır. Bunlara müsaade etmeyelim. Olur da yakın çevrenizde istemeden de olsa kırmış olduğumuz insanlar var ise lütfen bize ulaşıp bu insanlarla diyalog kurmamıza aracı olun. Sakın ha bir oydan ne olur demeyin.  Merzifon Belediyesi’ndeki başarımızın temel sebeplerin altında meclisteki çoğunluğumuz geliyor. 68 oyla meclis aritmetiğini lehimize çevirdik. Yani 34 kişi tercihini değiştirmiş olsaydı bugün davul bende tokmak başkasında olacaktı. Sakın ha sakın ayrım yapmadan, bir oydan ne olur gibi düşünceyi kızgınlıkla dahi söylemeden lütfen dört elle sarılalım. Parti içerisindeki kırılganlıkları zamanında çokca yaşamış ama bunun temeli üzerinde yeni başarılara imza atacağımıza inanan arkadaşlar topluluğuyuz” dedi.

Hiç kimsenin mukaddes değerlere laf söylemesine izin vermeyeceklerini de belirten Belediye Başkanı Alp Kargı, “Bu memlekette sosyal demokrat değerlerle toplumun buluşmasıyla birlikte bu coğrafyayı da farklı bir noktaya getireceğiz. Bazen herkese bir gömlek giydirmeye çalıştılar. Biz inançlı insanlarız, müslümanız, bayrağımıza, mukaddes değerlerimize, ezanımıza hiç kimsenin laf söyletmesine müsaade etmeyiz. O birilerinin sadece kendilerine oy temin etme adına sahiplenmeye çalıştığı değerlerin hepsi bu salondaki herkesin yüreğinde, benliğinde var. Bu düşünceleri biz topluma daha çok yaymaya başladıkça sandığımızdan çok daha büyük başarıyı beraber elde edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Haber: Oya Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin