Kargı: Geç Kalınmış Hizmetler Dönemimizde Yapılıyor

0
44

Kargı: Geç Kalınmış Hizmetler Dönemimizde Yapılıyor

İDDİAMIZ ŞAHISLARA DEĞİL BELEDİYE GÜVEN SAĞLAMAK

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, basın mensupları ile birlikte saha çalışmalarını yerinde inceledi. Şehrin dört bir yanında devam eden asfalt, parke ve tretuvar çalışmalarının yanı sıra kilit noktalardaki projeleri de inceleyen Kargı, Merzifon’un kimliğine uygun projeleri hayata geçirmek için çalışmaların hız kazandığını söyledi.

Şehrin doğusuna batısına, güneyine kuzeyine eşit hizmet götürmenin telaşında olduklarını aktaran Kargı, dönemlerinde tarihe not düşülecek asfalt çalışması yaptıklarını belirtti. Bu yıl içerisinde 3 milyon liraya yakın asfaltı şehir sakinlerinin konforuna sunduklarına dikkati çeken Kargı, ‘bayrak yarışı’ diye nitelendirdiği Belediye Başkanlığı görevinde çıtayı yüksek tuttuklarını söyledi.

“İNSANLAR BELEDİYESİNE GÜVENECEK”

Belediye hizmetlerinin haricinde en önemli gayelerinin şehir insanına huzur vermek ve Merzifon Belediyesi’ne olan güveni perçinleştirmek olduğunu aktaran Kargı, “Halkımızın geç kalınmış hizmeti bizim dönemimizde almasından gurur duyuyoruz. Bu bir bayrak yarışı. Bayrağı biraz geride almıştık şimdi süratle götürüyoruz. Bu hizmetler keyif veriyor. İddia ediyorum; bu şehrin sokaklarında gezerken insanların belediyesine olan güvenin yeniden tesis edilmesi için çabalıyoruz. İnsanlar belediyesine güvenecek. ‘Benim belediyem yapar’ diyebilmeli. Bu güvenin dönemimizde kazandırıldığı görebiliyorum.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların cebinden çıkan su, vergi paralarının hizmete dönüştüğüne işaret eden Kargı, “kimseye bağ bağışlamıyoruz” ifadesinde bulunarak, şunları kaydetti: “Yol çalışmalarını önemseyerek yapıyoruz. Asfalt plentimiz, çalışma arkadaşlarımızın gayreti ve ekonomik durumumuz neticesinde bu yolları yapıyoruz. Dişimizi, tırnağımızı taktık ilçemizin sorunlarını çözme gayretindeyiz. Kimseye bağ bağışlamıyoruz. Çünkü ilçemiz halkının evleri mis gibi ama evlerinin önünden de beklentileri var. ‘Su faturamı, çevre temizlik vergimi ödüyorum’ diyor. Onlardan aldığımızı onların hizmetine sunuyoruz. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Buğdaylı Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi’nde 3 milyon liraya yakın sathi kaplama çalışması yaptık. Bu tarihin en önemli çalışmaları arasına giriyor.”

“EVLERİN İÇİYLE YARIŞIR HALE GELDİK”

Parke ve tretuvar çalışmalarını da yerinde inceleyen Kargı, seçim çalışmalarında vatandaşlara ‘ zengin, fakir ayrımı yapmadan herkesi doğalgaza kavuşturacağız’ sözünü verdiklerini anımsattı. Ara sokaklardaki evlerin dahi doğalgaza kavuşmasının gururunu yaşadıklarını dile getiren Kargı, “ Sizlere hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.  20 mahalleye eşit hizmet götürüyoruz. Seçim çalışmalarında da hep aynı şeyi ifade ettim. İnsanların evlerinin içi tertemizdi sokaklarda hak edilen hizmetler yoktu. Şükürler olsun ki; evlerin içiyle yarışır hale geldik. Zengin fakir ayrımı yapmaksızın herkesin doğalgaza kavuşmasını sağlayacağız demiştik. Yaptığımız girişimler, sağlıklı diyaloglar sayesinde buralarda doğalgazı görmek ne kadar doğru bir iş yaptığımızın göstergesi oluyor. Geç olmadı güç olmadı, her şey yolunda gitti.” şeklinde konuştu.

“SİNEĞİN YAĞINI RAFİNE EDİYORUZ”

Merzifon halkını haklı taleplerini karşılamak için canla, başla çalıştıklarını ifade eden Kargı, “Herkesin arabası yok ama herkesin ayakları var. Herkes yürüyor. Rahat yürümek en önemli mesaimiz. Sineğin yağını rafine ediyoruz. Tüm personelimiz canla, başla çalışıyor. Ayrım yapmadan hizmet etmeye çalışıyoruz. Her tarafa ulaşmaya çalışıyoruz. Vatandaş bizlerden çok memnun. İddiamız şahıslara değil belediye güven sağlamak.” şeklinde konuştu.

İncelemelerinde vatandaşlarla istişare eden ve sorunları dinleyen Kargı, “Bu memleket kaldırımı, yolu düzgün bir şehir haline gelecek. Yıllardan beri çok sabrettiniz. Sabrınız için sizlere minnettarız.” dedi.

Meydan Sokak ve Kenar Sokak’taki çalışmalardan memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Çok dua ediyoruz. Eksik olmayın. Bir yapıyorsunuz, tam yapıyorsunuz. Siz olmazsanız buralara doğalgaz gelmezdi”  yorumlarında bulunurken, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki parke ve kaldırım çalışmalarından dolayı teşekkür eden vatandaşlar da “Çamurdan kurtulamıyorduk. 15 yıldır buralara bir çivi dahi çakılmadı. Allah sizlerden razı olsun. “yorumları geldi.

Haber-Kaynak: Hülya Karpuzcu

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin