Kargı: “Esnafı Ayakta Tutmak İçin Çalışıyoruz”

0
45

Kargı: “Esnafı Ayakta Tutmak İçin Çalışıyoruz”

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, esnaf kahvaltıları kapsamında Hacırahat Caddesi’nde faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi. Kargı, bu tür buluşmaları iş yoğunluğundan veya rahatsız etmeyelim düşüncesiyle Belediye’ye gelemeyen esnaflar için düzenlediklerini, sorunları yerinde dinlediklerini ifade etti.

Herkesin gayesinin evine helal kazanç götürmek olduğunu belirten Kargı, “Evine namusu ile çalışıp evine helal kazanç götürmekten başka gayesi olmayan yurdumuzun kıymetli insanlarısınız. Esnafın genel anlamdaki sıkıntılarını biliyoruz. Bu toplulukta farklı dünya görüşlere sahip, farklı siyasi görüşlere, farklı etnik ve mezhepsel görüşlere sahip insanlarla aynı yemeği paylaşıyoruz. Öncelikle ülkemizin, ulusumuzun birliği beraberliği diyoruz.” dedi.

Belediye olarak özellikle küçük esnafın yaşaması için katkı sunmaya çalıştıklarını vurgulayan Kargı, “Bizlerde yapmış olduğumuz çalışmalarla, fuarlarla, yerel esnaftan alış veriş derken elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışıyoruz. 1 milyon TL’lik arsayı bedelsiz olarak Organize Sanayi Bölgemizin kullanımına açtık. Çünkü oraya gelen yatırımcı yarın sizlerden alışveriş yapacak, bu şehrin ekonomisine katma değer sağlayacak. Orası ile ilgili parselizasyon çalışmaları bitmek üzere. Bu yıl içerisinde parsel tahsislerini yaptıktan sonra ümit ediyoruz 2018 yılında yeni yeni fabrikalar, yeni yeni iş sahaları açılacak. Bunun da ilçemize ciddi bir katkı sağlayacak” dedi.

Kargı, belediye hizmetleri ve devam eden projeler hakkında kahvaltılı toplantıda buluştuğu esnaflara bilgiler vererek, vatandaşın belediyesinden hizmet beklemesi kadar doğal bir şeyin olmadığını sözlerine ekledi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin