KAPALI SPOR SALONUNDA TADİLAT TAMAM

0
120

KAPALI SPOR SALONUNDA TADİLAT TAMAM

Merzifon Kapalı Spor Salonu’nun 1 buçuk milyon liraya yenilenerek spor faaliyetlerine uygun hale getirildiği bildirildi. Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Murat Fatih Torun, 30 yıllık spor salonunda geçtiğimiz yıl başlayan tadilat çalışmalarının bittiğini söyledi.

Çalışmalar kapsamında soyunma odaları, duşlar, salon, tribün ve çatının tamamen yenilendiğini belirten Torun, “ 1988 yılında yapılan spor salonu tarihinin en büyük onarımından geçti. Çatısı akan, zemini kullanılamaz hale gelen spor salonumuz yapılan onarımla sporcularımızın hizmetindedir. Tadilat sonrasında kullanılmayan atıl durumdaki alanları da değerlendirerek antrenman salonu sayısını dörde çıkardık. Böylelikle salonumuz sıkışık düzenden rahat bir ortama kavuşmuş oldu.” dedi.

Yenilenen kapalı spor salonunun açılışını turnuva eşliğinde gerçekleştireceklerini aktaran Torun, şunları kaydetti: “Artık kullanılamayacak hale gelmiş olan soyunma odaları, duşlar ve lavabolar tamamen yıkılarak yenileri yapıldı. Bizim önceliğimiz buraya spor yapmaya gelen çocuklarımızın sağlığı. Çatımız komple değiştirildi, büyük salonumuzun alt döşemeleri yenilendi. Tribünlerde de yaptığımız değişikliklerle spor salonumuz artık tam anlamıyla hizmete hazır durumda geldi. Salonumuzun açılışını ise yine bir turnuva ile yapmayı planlıyoruz.”

Haber-Kaynak: Hülya Karpuzcu

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin