Kanser Hastaları Piknikte Moral Depoladı

0
80

Kanser Hastaları Piknikte Moral Depoladı

Merzifon’da faaliyetlerini sürdüren Yardımeli Derneği, kanser hastalarını piknikte buluşturdu. Önce Vatan Tepesi’nde organize edilen piknikte kanser hastaları birlikte zaman geçirmenin keyfini yaşadı.

Yardımeli Derneği Başkanı Neslihan Saraç, gazetecilere yaptığı açıklamada, kanserin çağın hastalığı olduğunu ve ihtiyaç sahibi ailelerin bu zorlu sağlık sorunu ile mücadele ederken maddi manevi desteğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Dernek faaliyetleri hakkında da açıklamada bulunan Saraç, “İhtiyaç sahibi ailelerin yanında olmak ve gereken desteği sağlamak hedefiyle faaliyetlerini sürdüren derneğimiz, bugüne dek, ihtiyaç sahibi ailelere, öğrencilere yardım elini uzatmıştır. Sağlık alanında da kanser hastalarımıza hem maddi hem manevi destek sağlıyoruz. Kendileriyle her zaman bir aradayız. Bugünde piknikte bir araya gelerek, moral depolamak istedik.” şeklinde konuştu.

Piknik etkinliğine katılan Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı da, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade ederek, devletin vatandaşların daima yanında olduğunu vurguladı. Balcı, şunları kaydetti: “Yardım Eli Derneği altına imza atılacak çalışmalar yapıyor. Bizim kültürümüzde ‘geçmiş olsun, hayırlı olsun, Allah mürüvvetini göstersin’ temennileri var. Böyle temenniler en derin yaralara kabuk bağlatır. Sizin sorununuz bizim sorunumuz. Devletimizin gerçek sahibi milletimizdir. Milletimizin her bir ferdi devleti oluşturuyor. Yardım Eli Derneği çok fedakârca çalışıyor. Hepsinden önemlisi derdi dert etmek güzel. Devletimizin imkânlarıyla sizlere sağlık hizmeti veriliyor ama derneğin yanınızda olması, sizlerin destekçiniz olması, yaralarınıza merhem olmaya çalışması önemli.  Anadolu’da ‘Düşmez kalkmaz bir Allah’tır’ tabiri vardır. Sağlık problemleri herkesin başına gelebilir. Allah sizlere iyilik, şifa versin. Sizlere açık çek veriyorum. Sıkıntıya girdiğinizde devletin kapıları sonuna kadar açık. Yardımcı olmaya hazırız. Bizim amacımız sizlere hizmet etmek, sorunlarınıza çözüm yolları aramaktır. Dernek yönetimini fedakar çalışmalarından ötürü kutluyorum.”

Konuşmaların ardından Kaymakam Balcı, Yardım Eli Derneği yönetimine başarılı çalışmalarından dolayı şilt takdim etti.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin