KAHVALTI BAHANE FİDANLIK ŞAHANE

0
73

Merzifon’da kaymakamlık koordinesinde ve çeşitli kamu kurumlarının katılımıyla ilçe çiftçisine destek olmak amacıyla oluşturulan “1 Milyon Meyve Fidanlığında “ çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ceviz, badem, kızılcık kuşburnu, vişne, kiraz ve elma gibi meyvelerin yetiştiği fidanlığın bölgeye hitap etmesi için çaba sarf ediliyor.

Merzifon Ziraat Odası Başkanı İsmail Çelik, hafta sonu Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale ve gazetecileri kahvaltıda ağırladı. Kahvaltının ardından fidanlıkta incelemelerde bulunan Kaymakam Demirkale’den 1 Milyon Meyve Fidanı projesine tam destek geldi. Söz konusu projeyi çok beğendiğini dile getiren Demirkale, “Göreve başladıktan sonra ilçemizde devam eden projeleri incelemeye başladık. Fidanlığa emeği geçen başta Kaymakam Ozan Balcı Bey olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Ayakları üzerinde durabilen mantıklı bir proje. Hep beraber Merzifon’a mal olmuş bu projeye biz daha da büyütüp bir şeyler ekleyebilirsek ne mutlu. Bu projelere dört elle sarılıp, daha ileri götürmenin gayreti içerisinde olacağız. Merzifon boyutunu aştıktan sonra belki il boyutunda da projelere buradan destek verebiliriz.” dedi.

Fidanlık hakkında Kaymakam Demirkale’ye brifing veren Ziraat Odası Başkanı İsmail Çelik ise, projelerinin Merzifon sınırlarını aştığını ifade ederek,  “Fidanlığı ilk önce Merzifon’umuz için başlattık. Ancak destekler çoğalıp güzelleştikçe konu daha sonra Amasya oldu, hatta daha da ileri gidip neden Türkiye projesi olmasın denildi” dedi.

Fidanlık incelemelerinde İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Gülle, Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Osman Kavak, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Büyüksucu, Nazmi Polat da hazır bulundu.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin