Kahraman Merzifonlu İşe Alındı

0
35

Kahraman Merzifonlu İşe Alındı

Amasya’da, iş başvurusuna giderken Yeşilırmak Nehri’ne devrilen otomobildeki anne ile 7 aylık bebeğini kurtaran Merzifonlu Ufuk Öztürk, başvuruda bulunamadığı şirket tarafından işe alındı.

YEDAŞ Amasya İl Koordinatörü Emin Uğur Asan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Öztürk’ün çok büyük bir fedakarlık ve insanlık örneği gösterdiğini söyledi.

“YENİ NESLE ÇOK BÜYÜK ÖRNEK OLDU”

Ufuk Öztürk gibi bir “kahraman” ile seve seve çalışacaklarını belirten Asan, “Biz bu doğrultuda onun iş mülakatını olumlu değerlendirdik, bugün itibarıyla YEDAŞ çalışanı olarak işe başlattık. Kendisi topluma ve yeni nesle çok büyük bir örnek oldu, kendisine teşekkür ediyorum. Arkadaşımızla artık beraber çalışacağız, çalışma hayatında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“BEN BUNU İŞ İÇİN YAPMADIM, AKLIMA BİLE GELMEDİ”

Öztürk ise davranışını her insanın göstermesi gerektiğini anlatarak, “Ben insanlık görevimi yaptım, o an kim orada olsa aynı şeyi yapardı. Ben bunu iş için yapmadım, hiç aklıma bile gelmedi böyle bir şey. Aracın ırmağa uçtuğunu görünce hiç tereddüt etmedim ve anne ile bebeğini sudan çıkardım. Bana bu imkanı sağlayan bütün yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi.

Amasya’da 3 Mart’ta Emine Çakır’ın kullandığı 05 ED 819 plakalı  otomobil, Ellibeşler Mahallesi’ndeki TEDAŞ Köprüsü’nden Yeşilırmak Nehri’ne  yuvarlanmıştı. Bu sırada yaya olarak bölgeden geçen Ufuk Öztürk (31), suya  girerek anne ile araçta bulunan 7 aylık bebeğini kurtarmıştı.

Ufuk Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, aracın nehre  yuvarlandığını görünce hemen suya atladığını belirterek, “Anne şoka girmişti,  kendinde değildi. Çocuk ise morarmıştı. Önce çocuğu, sonra anneyi çıkardım. Anne  ile bebeğini daha sonra ambulansla hastaneye götürdüler.” demişti. Olay sırasında YEDAŞ’a iş başvurusunda bulunmaya gittiğini ama kaza  nedeniyle bunun gerçekleşemediğini dile getiren Ufuk Öztürk, “Daha hayırlı bir iş yaptım. Çok şükür anne ve bebek iyi, en güzeli bu.” diye konuşmuştu.

Kaynak/Haber: Güncel Haber- Haber Merkezi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin