İYİ PARTİ, MERZİFON’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI

0
1507

İYİ PARTİ, MERZİFON’DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI

 Mustafa Kablan başkanlığında kuruluşunu tamamlayan İYİ Parti Merzifon İlçe Teşkilatı dün düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyunun karşısına çıkmış oldu. Amasya İl Başkanı Fatih Coşar ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında 32 kişiden oluşan yönetim kurulu üyelerini tanıtan İYİ Parti Merzifon İlçe Başkanı Mustafa Kablan, 10 Şubat’ta gerçekleştirecekleri kongrenin ardından bu sayının 54’e çıkacağını ve siyasi faaliyetlerine de başlayacaklarını belirtti. İYİ Parti Merzifon İlçe Başkanı Mustafa Kablan, düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, mevcut siyasi partilerin halkın beklentilerine cevap verememesinden dolayı yeni siyasi oluşumların doğduğunu ifade ederek, “Ülkede yeni bir siyasi partinin doğuşu, faaliyet gösteren siyasi partilerin toplumun nabzını tutamamaları, bakış açısını yansıtamamaları, daha doğrusu duygularına tercüman olamamalarından kaynaklıdır.

Toplumun beklentilerine cevap veremeyen siyasi partilere karşı yeni bir parti doğmuştur. Memleketteki insanlar artık yolsuzluktan, yoksulluktan, adaletsizlikten sıkılmış durumdadır.

Adaletin olmadığı toplumlarda huzur ve liyakat kaybolur. Liyakatın kaybolması neticesinde de güven ortamı yerini huzursuzluğa bırakır. Adalet hepimize lazım. Adaletin olmadığı yerde huzur olmaz, özgürlük olmaz. Adaletin olmadığı yerde ayrılıklar ortaya çıkar, bu ayrılıklar toplumu germek için yeterlidir. Memlekette mezhep ayrımı yapmadan herkesin katılabileceği yeni bir parti kurduk. Memleketteki baskı ortamından son derece rahatsısız. Artık bunlar bizi yıldıracak noktaya getirdi. İnsanlar İYİ Parti’ye güveniyorlar, destek veriyorlar. Mevcut siyasi partilerden istifa eden İYİ partiye katılan arkadaşlarımız var, fakat çok cesur davranamayan arkadaşlarımız da var. 10 Şubat tarihinde kongremizi gerçekleştireceğiz, ondan sonra da siyasi faaliyetlerimize devam edeceğiz. Şuanda 32 kişilik bir yönetim kurulumuz var ancak bu 10 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz kongrede 54 kişi olacak” dedi.

Kaynak-Haber: Güncel Haber- Haber Merkezi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin