HUZURSUZ YILLAR GEÇİRDİK

0
33

HUZURSUZ YILLAR GEÇİRDİK

Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin Süer, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Merzifon Sofrasında organize edilen toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Süer, 2016 yılının genel değerlendirmesini yaptı.

Süer, Türkiye’nin özellikle son 2 yıldır zor günlerden geçtiğini belirterek, “2015 ve 2016 yıllarının ülkemiz için arzu edilen huzur, güven ve esenlik içinde geçmediği konusunda herkesin hemfikir olduğu kanaatindeyim.” dedi.

Terör örgütlerinin hain girişimlerinin Emniyet Teşkilatı’nın huzurunu kaçırdığına dikkati çeken Süer, yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen emniyet personellerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü vurguladı.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİ ESEFLE KINADI

FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimini esefle kınayan Süer, “2015 yılı içerisinde 7 Haziran genel seçimlerine müteakip, PKK terör örgütünün hortlaması ve şiddetini artırması ile çözüm süreci akamete uğramış ve kamuoyunda, Hendek operasyonları ve şehir çatışmaları olarak anılan süreç başlamıştır. Operasyonlar kararlı bir şekilde devam ederken, bu ortamda yapılamaz denilen 1 Kasım genel seçimleri, olaysız bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 2016 yılına PKK/KKC ve DEAŞ terör örgütlerinin tehdit ve saldırıları ile girilmiş, kahramanca verilen mücadeleler ile tam PKK terör örgütünün beli kırıldı, burnu sürtüldü derken, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PYD terör örgütünün hain darbe girişimi, insanımızda tam anlamı ile bir şok etkisi yaratmıştır.” şeklinde konuştu.

SÜER, VATANDAŞI TEBRİK ETTİ

Merzifon halkının Türkiye’de olduğu gibi darbe girişimine karşı, açık ve kesin bir tavır sergilediğini anımsatan Süer, “ Vatandaşlarımız 15 Temmuz’da demokrasiye kast edenlerin karşısında, bir bütün olarak durmuş, vatanını ve demokrasiyi canı pahasına koruyacağını ispat etmiştir.” ifadesinde bulundu.

“MERZİFON POLİSİ GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPIYOR”

Yaşanılan zor süreçte terörle mücadele faaliyetlerine ağırlık verdiklerini aktaran Süer, “Hain darbe girişimi tüm kurumların olduğu gibi Teşkilatımızın da huzurunu kaçırmış, hiyerarşik yapısını bozmuştur. Biz Merzifon polisi olarak, Teşkilatımızın bütün fertleri gibi yaşanılan olumsuzluklara rağmen, halkımızla birlikte demokrasimize sahip çıkarak ancak hukukun içinde kalarak, gece gündüz demeden, tüm kurumlarımız ve vatandaşlarımızla omuz omuza vererek, görevimizi en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içinde olduk. 2015 yılının 2. yarısı ile 2016 yılı ülkemizin konjonktürü gereği, terörle mücadele faaliyetlerine ağırlık vermemizi gerekli kılmıştır. Bununla birlikte asayiş hizmetlerini de ihmal etmemiz gerektiğinin farkında idik. Bu konuda da görevimizi en iyi şekilde yapmış olmanın huzuru içerisinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin