HENTBOL ATAK YAPTI

0
69

HENTBOL ATAK YAPTI

Merzifon Belediyespor Hentbol Takımı yenilenen kadrosu ile birlikte Belediye Başkanı Alp Kargı’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Süper Lig’de mücadele eden ve bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha genç ve tecrübeli isimlerden kurulmuş olan Belediyespor Hentbol Takımı Kulüp Başkanı Mustafa Atak, Kulüp Yöneticileri ve teknik heyetle birlikte Belediye Başkanı Alp Kargı’yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette yeni sezonun hayırlı geçmesi dilekleri ile konuşmasına başlayan Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, “Hentbol takımımızın bizlere kattığı enerji ile daha çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Profesyonel Lig’de mücadele eden Belediyespor Hentbolcülerine de seslenen Başkan Kargı, “Sizler sadece salonda mücadele etmiyorsunuz. Aynı zamanda Merzifon’daki çocuklarımıza da örnek oluyorsunuz” dedi.

Sezon öncesi yüksek beklentilerle lige hazırlanmadıklarınında altını çizen Belediye Başkanı Alp Kargı, “Yeni sezon öncesi skalamızı abartılı tutmuyoruz. Genç ama milli takım formasını giyen oyunculardan kurulu bir ekibiz. Bu takım özellikle kendi sahasında çok can yakacak bir ekip oldu. Tam bir kolej takımı olduk” dedi.

Yeni sezonda maçların Gümüşhacıköy’de oynanacağını da ifade eden Başkan Kargı, “Gümüşhacıköy’deki spor salonumuzun zemin probleminin giderilmesinin ardından yeni sezonda maçlarımızı burada oynayacağız. İkinci saha olarak da Suluova’yı federasyona bildirdik. Merzifon’a yapılacak olan spor salonu için de Bakanlık ihale aşamasına geldi” dedi.

Başkan Kargı açıklamasının sonunda Merzifonlular’a da seslenerek, “Şehrin insanını ilçenin takımına sahip çıkmaya davet ediyorum. Onları maçlarımızda her zaman olduğu gibi tribündeki yerlerinde görmek istiyoruz” dedi.

Merzifon Belediyespor Hentbol Takımı’nın tecrübeli kaptanı İdris Tan’da ziyarette yaptığı konuşmada, Merzifon Belediyespor’un çok büyük bir kulüp olduğunu ifade ederek, “Bu sezon geçtiğimiz sezona oranla genç bir takım olduk. Hata yapabiliriz ama sonuna kadar mücadele edecek bir takım yapımız var. Bizim de Merzifon halkından isteğimiz desteklerini esirgemesinler” dedi.

Kaynak-Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin