Halep’e desteğe plaketli teşekkür

0
63

Halep’e desteğe plaketli teşekkür

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Memur-Sen’in ‘Halep’e Yol Açın’ sloganıyla başlattığı yardım seferberliğine katkı sağlayan Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı’ya plaket takdim edildi.

İHH Amasya İl Temsilcisi Serdar Benli, yaptığı konuşmada, “Merhametin Adaletin ve erdemli davranışların unutulduğu bir dünyada siz paylaşmayı seçtiniz. Mazlumlara uzanan yardım eli oldunuz.

İyilik ve dayanışma kavramına katkılarınızdan dolayı öncelikle bu mazlum insanlar adına, derneğimiz adına adına en önemlisi de insaniyet adına teşekkür ederiz” dedi.

Memur-Sen Amasya İl Temsilcisi Recep Eliaçık ise, “İnsan olarak öncelikle empati kurmayı öğrenmeliyiz” ifadesinde bulunarak, şöyle konuştu: “ Kötü durumda olan insanların, yerinde olsak ne yapardık diye düşünebilmeliyiz. Bir anda olsa neler yaşayabildiklerini hangi duygular içinde olduklarını kendi içimizde de yaşayabilmeliyiz. Eğer içimizde bu duygular varsa vicdanımız hala vardır demektir.  Millet olarak geçmişte olduğu gibi bugünde tüm mazlum ve yardıma muhtaç olanların yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğin en üst seviyede olması gereken bir zamandan geçiyoruz. Halep ile ilgili çok üzücü tablolar ortaya çıktı. Halep çok zor şartlar altında şuan. Bizlerde elimizden geldiği kadar onlara destek olmalıyız.”

Merzifon Kaymamı Dr. Ozan Balcı ‘da Merzifon halkının çok hayırsever ve duyarlı olduğunu belirterek, Halep’e gönderilen yardım tırlarına destek olan tüm vatandaşlara teşekkür eti.

Kaynak/Haber: Oya Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin