FUTBOLDA HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ

0
71

FUTBOLDA HAFTANIN GÖRÜNÜMÜ

Amatör Lig ikinci yarı ikinci maçları, hafta sonucu ilçemizde oynandı. Lig lideri Merzifonspor geçen hafta sonucu en önemli rakibi Merzifongücü’nü 1-0 yenerek saf dışı bırakmıştı. Gözler oynanacak Merizifonspor Suluova Gençlerbirliği maçına çevrilmişti. Bu maç artık ligin final maçı gibiydi. Merzifonspor maçı kazanması halinde, matematiksel olmasa da ligin bitimine altı maç kala şampiyonluğunu büyük ölçüde ilan edecekti.

Seyircinin de ilgi gösterdiği maç dengeli başladı. Suluova Gençlerbirliği, puan farkını kapatmak için kazanmak zorundaydı. Bunun içinde ilerleyen dakikalarda maça asılmaya başladı. Oyuncular istekli ve arzuluydu. Merzifonspor’lu futbolcular ise daha dikkatli ve temkinliydi. Sürpriz bir golle maçı kaybetmek istemiyorlardı. Maçın 49. Dakikası dönüm noktası oldu. Bu dakikada kazanılan penaltı atışını, Suluova Gençlerbirliği oyuncusu üst direğe nişanladı. Maçın bu sonuçla biteceği akıllarda yer etmeye başladığı sırada biri penaltıdan olmak üzere, son dakikalarda gelen iki golle, Merzifonspor zor ve stresli maçı 2-0 kazandı. Bu sonuçla Merzifonspor ligin bitmesine haftalar kala şampiyonluğu garantilemiş gibi oldu. Sanıyorum, rakip takımlar dahi bu saatten sonra Merzifonspor’un şampiyonluğu kaybedeceğine inanmıyordur.

İlçemizin diğer takımı Merzifongücü’de şampiyonluk için iddialı bir takım kurmuştu. Çok iyi maçlar çıkarmalarına rağmen, oynadıkları her iki maçı da Merzifonspor’a bir farkla kaybettiler. Bu takımı oluşturmak için emeğini ve zamanını harcayan, genç başkan Mesut Uzun’a teşekkür ediyorum. Her yaş grubunda iddialı takım oluşturmak için gayret etti masraf yaptı. A.S.K.F yönetim kurulu üyesi Sebahattin Çırpan hocama, ligin oynanması için yaptığı gayretler için teşekkür ediyorum.

Merzifonspor şampiyonluğu büyük ölçüde garantiledi demiştim. Yönetici, teknik ekip ve bütün futbolcuları tebrik ediyorum. Merzifonspor’u kendisinden kaynaklanmayan bazı sıkıntılar da bekliyor. Acaba ligin kalan maçlarına rakip takımlar sahaya çıkacak mı?. BAL ligine yükselme maçına kadar takım nasıl formda kalacak. Hedef maça nasıl motive olacak?. Bunların cevaplarını ilerleyen haftalarda göreceğiz. Ayrıca takımın kadrosu,  BAL ligi için muhtemel Yeni Amasyaspor eşleşmesi için yeterli mi? Bunun değerlendirmesini yönetim ve teknik kadro yapıyordur. Mutlaka gereğini yapacaklardır. Onların görevi final maçını kazanacak bir takım için gerekli takviyeyi yapmak ve takımın o güne kadar formda kalmasını sağlamak.

Devam eden U 15 grubu maçlarında, iki takımızda şu ana kadar çok iyi görünmediler. Bu yaş grubunda Amasya il merkezi takımları şampiyonluğun favorisi gibiler.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin