FUTBOL YORUM

0
169

FUTBOL YORUM

Daha önceden, yazarım demiştim. Bu nedenle geçen seneki gibi spor köşesine yazı yazmam gerekiyor. Ama ne yazsam ki? Bana göre son birkaç sezonun benzeri bir sezon olacak. Son iki yılda, Suluova ekibiyle Merzifongücü güçlü takım kurmuş ve amatör lige epeyce çekişme ve renk katmışlardı. Bu yıl Taşova ve Suluova’nın genç oyunculardan kurulu takımları Merzifonspor’a ne kadar direnç gösterirler bilemiyorum. Kendi sahalarındaki maçlarda, seyircilerinin desteğiyle belki biraz direnç gösterebilirler. Ancak tecrübeli ve güçlü Merzifonspor’a ne kadar direnirler. Merzifonspor’a çelme takmaları sürpriz olur.

Her sporseverin tahmin ettiği amatör ligin akışı bu şekilde olur. O nedenle, ben maçların sonrasından bahseyim daha iyi. Malum, Bölgesel Amatör Ligde Amasyaspor mücadelesine devam ediyor. Üçüncü lig için iddiasını sürdürmek istiyor ama sonuç ne olur bilemiyorum.  Diyelim ki son yıllarda olduğu gibi hay aksi Amasyaspor yine çıkamadı. Bizde başımızdaki beladan kurtulamadık. Merzifonspor’da amatör ligden şampiyon oldu. Ki sanıyorum öyle olacak. Muhtemelen Nisan ayında Bölgesel Lige yükselme maçı yapacağız. Bu ne demek? Heyecan, adrenalin, macera, coşku demek. Günlerce öncesinden rekabet, heyecan başlayacak. Şehirde tansiyon yükselecek. Maç günü minibüslerle, hatırı sayılır kalabalıkta konvoy oluşturup, Amasya yoluna çıkacağız. Yolda türkü, şarkı nara atarak, polis refakatinde Amasya’ya ve sonrasında stada gireceğiz. Heyecan, adrenalin her dakika artacak.

Bizler, stadın açık tribününe alınacağız. Kapalı ve büyük tribünde Amasyaspor seyircisi olacak. Küçük ve diğer tribünden epey alçak olan karşı açık tribünde kendimizi, küçük düşürülmüş ve hapsedilmiş olarak hissedeceğiz. Bu durum genç taraftarlarımızı daha da ateşlendirecek. Son yıllarda olduğu gibi Merzifonspor başabaş mücadele ederse, futbol olarak da güzel bir maç olacak. İllaki hakem hataları da olacak, sahadan seyirciye el kol hareketi yapan futbolcuda olacak. İş te bu beklenen ve fitilin ateşlendiği an, seyircilerimiz artık patlama noktasına gelecek, tel örgülere tırmanacak, maytaplar sahaya atılıp patlatılacak. Çevik kuvvet polisi tel örgüye tırmanan seyircilere engel olmaya çalışacak. Karşı tribündeki rakip seyirci de olanları tahrik etmeye devam edecek. Bu arada futbolcularda boş durmayacak, tartışma, itiş kakış ve küfürleşme sonucu saha içi de karışacak. İş zıvanadan çıkacak. Genç ve heyecanlı seyirciler galeyana gelecek. Tel örgüyü aşıp küfür ve bağrışmalar arasında sahaya atlamaya çalışacaklar. Artık seyirciyi zapt etmek imkânsız hale gelecek, Vuruuun!

Hayatımda hiçbir heyecan kalmadı diyenlere, adrenalin ve macera meraklılarına duyurulur. Amasyaspor Merzifonspor maçı bu hislerinizin tatmini için bire bir. Başka yerde para verseniz bulamazsınız. Benden söylemesi. Macera, adrenalin tutkunları! Şimdiden sizi Amasyaspor Merzifonspor maçına davet ediyorum. Bu anlattıklarım tabi ki gençler için ha. Son birkaç yıl sopa yemeden, yaralanmadan, ezilmeden bu maçlardan çıktım. Gerçi maç tarihine kadar kim bilir neler olur, kim ölür kim kalır? Onu Allah bilir. Dualarımız, ülkemizin varlığı için hayatını ortaya koyan, bütün kahraman vatan evlatlarına.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin