ESNAFA TAM DESTEK

0
137

ESNAFA TAM DESTEK

Merzifon Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Eyüp Kırılmaz, kooperatif olarak bir yılda üyelerine 28 milyon 500 bin lira kredi kullandırdıklarını söyledi.

Kırılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 64 yıllık kooperatifin, 2017 yılında yaşanan artışla üye sayısının 675’e yükseldiğini söyledi.

Kooperatif olarak üyelerine kredi kullandırma oranının arttığını ifade eden Kırılmaz, “2017 yılı içerisinde Halk Bankası Merzifon Şubesi’nden esnaf ve sanatkarlarımıza kooperatifimiz aracılığıyla 28 milyon 500 bin lira kredi kullandırdık. Şuan itibariyle hali hazırda üyelerimize kullandırabileceğimiz 2 milyon liramız var. Şartları uygun olan üyelerimize kredi kullandırmaya devam edeceğiz.”diye konuştu.

“Esnaf ve sanatkarlarımıza devletimizin desteği dün olduğu bugünde devam etmektedir” diyen Kırılmaz, şunları kaydetti: “Aktif üye sayımızda bir yılda yüzde 13 oranında artış oldu. Yönetim olarak her zaman olduğu gibi 2017 yılında da sürekli esnaf arkadaşlarımızla birlikte olmaya, onları ziyaret etmeye özen gösterdik. Ödeme aralığı ve kredi faizi uygun olan devlet destekli kredilerimizden kullanım şartlarını yerine getirebilen tüm esnaf ve sanatkarlarımız yararlanabilir.”

Haber-Kaynak: Oya Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin