Emniyet Müdürlüğü´ne Araç Takviyesi

0
119

Emniyet Müdürlüğü´ne Araç Takviyesi

Merzifon Belediyesi ile Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) protokolü kapsamında emniyete alınan 5 araç hizmete girdi. Yeni araçların teslim töreninde direksiyon başına geçen Merzifon Kaymakamı Dr. Ozan Balcı, emniyet teşkilatının suç ve suçlularla mücadelede başarılı olabilmesi için gerekli araç, gereç ve donanımlara sahip olması gerektiğini belirtti.

Balcı, İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünde gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, hizmet araçlarının Merzifon’un asayiş ve güvenliği için tahsis edildiğini söyledi.

Balcı, devletin en önemli görevinin vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek, “Emniyet hizmetlerinin güçlendirilmesi, personel ve elindeki araç sayısıyla orantılı. Bugün de bu güven ortamını sağlamaya yardımcı olacak önemli bir adım atıldı. TEDES çalışması kapsamında yapılan anlaşma gereği belediyemiz emniyete destek sağladı. Devletin bir numaralı görevi güvenlik ve asayişi sağlamaktır. Vatandaşın huzuru, can ve mal güvenliği çok önemlidir. İnsanlar işlerinde huzurla çalışabiliyorsa, korkmadan başını yastığa rahatça koyuyorsa güvenlik kuvvetlerimiz sayesindedir. Merzifonlu vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz emniyet hizmetleri yeni araçlarla birlikte artarak devam edecektir. “şeklinde konuştu.

Suç oranlarına bakıldığında Merzifon’un huzurlu bir şehir olduğuna dikkat çeken Balcı, şöyle konuştu: “Merzifon jeopolitik konumu itibariyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi.  Yolların kesiştiği noktada bulunan Merzifon’da asayiş konusunda iyi noktadayız. Hayat, insanlık devam ettiği sürece problemler olacaktır. Ama devletimiz, emniyet teşkilatımız çok güçlü. Emniyet personeli mesai mefhumu gözetmeden çalışıyor. Hepimiz görev bilincinde çalışırsak, ülkemizde birliği ve beraberliği sağlarız. Bunun için çalışıyoruz.”

Merzifon İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin Süer ise, yeni araçların teşkilatlarına güç kazandıracağını belirterek, “Merzifon’da yaklaşık 2 yıldır TEDES çalışmamız vardı. Bu kapsamda belediyemiz ile yaptığımız anlaşma gereği 7 adet araç alınacaktı. 7 aracın ilk etabı olan 1 resmi 4 sivil ekip aracını Merzifon Belediyesi teşkilatımıza teslim etti.  Diğer araçlarda alınacak. Kavşak noktasında bulunan Merzifon’da güzergâh tedbirlerimiz var. Bunun içinde araçlarımızın sağlam olması gerekiyor. 24 saat esasına göre çalışıyoruz. Araçlar teşkilatımıza güç ve kuvvet katacaktır.” ifadelerini kullandı.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı da, emniyet personellerinin daha iyi koşullarda çalışması için çaba sarf ettiklerini belirterek, “İnsanlarımızın can ve mal güvenliğinin daha iyi koşulda olması için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Araçların yanı sıra emniyet binamızın girişine bina ve bahçe düzenlemesi yaptık. Emniyet personelimizin daha iyi koşullarda çalışması için gayret gösteriyoruz.  Yapılan işlerin maliyeti 559 bin lira. Biz sözümüzü yerine getirdik.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeni araçlar dualar eşliğinde teslim edildi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin