“EMLAK PİYASINDA DURGUN GÜNLER YAŞANIYOR”

0
160

“EMLAK PİYASINDA DURGUN GÜNLER YAŞANIYOR”

Merzifon da uzun yıllardır Emlak sektöründe müşteri memnuniyeti odaklı anlayışıyla başarılı bir şekilde hizmet veren Klass Emlak İşletmesinin sahibi Muharrem Çevik, “Merzifon da emlak piyasasında durgun günler yaşanıyor.” dedi.

Emlak piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çevik, Yaz tatiline girilmesiyle birlikte Okulların kapanması ve yüksekokulda okuyan öğrencilerinin de ilçeden ayrılmasıyla iyice sessizleşen emlak piyasasını konut kredisi faizlerindeki düşüşün de canlandırmadığı söyledi.

Emlak piyasasındaki durgunluğun sebeplerini anlatan Klass Emlak’ın sahibi Çevik, “Okulların kapanması ile birlikte şu anda insanların düşündüğü yaz tatilimi nasıl nerede geçiririm, KPSS, TEOG ve Üniversite sınavlarının sonuçlarına göre çocuğumu nereye nasıl yerleştirrim, Kurban bayramı yaklaşıyor, kurbanımı nereden nasıl alırım, Bayramı nerede geçirebilir gibi ihtiyaçlara odaklandıklarından Eğitim, Tatil, Bayram gibi sebepler doğal olarak vatandaşların birincil tercihi oluyor. İnsanların şuanda ihtiyacı da olsa,  Arsa almak işyeri almak,  Ev almak almak, Daire almak gibi ihtiyaçları birincil öncelikleri arasında değil diye konuştu.

“EMLAKÇILIĞI EK İŞ OLARAK YAPANLAR ÇOĞALDI”

Emlak sektöründeki diğer olumsuzluklara da değinen Klass Emlak İşletmesinin sahibi Muharrem Çevik “En başta gelen sorunlarımızdan biri kayıt dışı çalışan emlakçılar. Biz bu işi ruhsatlı olarak, vergi levhamızla yapıyoruz.  Ancak, Emlak ofislerinin yanı sıra bu işi kendi işinin dışında ikinci iş yani ekstradan ek iş olarak ayaküstü yapanlarda maalesef çoğaldı. Bu gibi durumlarda da tabiki emlak sektörüyle uğraşan emlakçılar olumsuz yönde etkileniyor. Bu kişiler, mesleğin itibarını zedelemekle kalmayıp ülke ekonomisine de ciddi zararlar veriyor. Bu şekilde çalışan kişiler yapmış oldukları işten dolayı herhangi bir vergi ödemiyor, yasal yükümlülükleri yerine getirmiyorlar. Bu kişilerin emlak piyasasında olmaları, kayıtlı çalışan, tüketiciye saygılı, vergisini ödeyen, insanları doğru şekilde destekleyen meslektaşlarımıza ciddi zarar vermektedirler” İfadelerini kullandı.

“FAKÜLTE MERZİFON’A HAYAT VERİR”

Merzifon’a kurulacak olan fakültenin emlak piyasasındaki hareketliliği üst düzeye çıkarabileceğini belirten Çevik, Yaz tatilinin bitmesi, okulların açılması ile birlikte Kurban Bayram’ından sonra emlak sektörünün bir nebzede olsa canlanmasını beklediklerini söyledi.

HERKESİN BİR EMLAK DANIŞMANI OLMALI            

Klass Emlak Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Ofisimiz ile müşterililerimize en iyi hizmeti vermeyi çalıştıklarını söyleyen Çevik,  “Amacımız müşterimizi doğru anlayıp, yıllarca yaptıkları birikimlerini hayalini kurdukları mülk ile birleştirmek isteyen insanlara doğru yeri bulmalarında yardımcı olmak, onlarla birlikte sevinmek ve hedefe ulaşmaktır. Nasıl herkesin bir doktoru ve bir avukatı varsa, profesyonel hizmet verebilen çözüm odaklı bir gayrimenkul danışmanına sahip olmalıdır” dedi.

Kaynak-Haber: Berkan M.Kayacan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin