“DERNEĞİMİZİN İLÇEDE GÜZEL BİR İMAJI VAR”

0
42

 “DERNEĞİMİZİN İLÇEDE GÜZEL BİR İMAJI VAR”

Merzifon Bedensel ve Zihinsel Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Keriman Topal, ilçede yaşayan engellilerin çok şanslı olduğunu belirterek, Türkiye’de dernek çalışmalarına gıpta ile bakıldığını söyledi.

Derneğin yaklaşık 20 yıldır engellilere yönelik desteğini sürdürdüğünü belirten Topal, hayırsever Merzifonluların desteğiyle çok sayıda engelliye yardım eli uzattıklarını anımsattı. Engelli vatandaşların öz güven kazanabilmeleri için çaba sarf ettiklerini aktaran Topal, söz konusu durum için kamuoyu oluştuğuna dikkati çekerek, “Dışardan gelen vatandaşlar Merzifon’da yaşayan engellileri çok şanslı görüyor.  Dernek olarak hayırseverlerin desteğiyle engelli vatandaşlarımızın medikal malzemelerini karşılıyoruz. Bunun yanı sıra manevi desteğimizi esirgemiyor, öz güven kazanmaları için çaba sarf ediyoruz. Esnafımız da bu konuda çok duyarlı. Bir engelli akülü aracıyla pazara indiğinde; oradaki esnaflar yardım eli uzatıyor. Derneğimizin ilçede güzel bir imajı var.” dedi.

“DERNEK OLMASA FARKINDALIK OLMAZDI”

Vatandaşların engelli bireylere sağduyu ile yaklaştığını vurgulayan Topal, “ İlçede herkes farkındalığın farkında.  Bu durumu sağlamak için ben ve arkadaşlarım çok mücadele ettik. Derneğimizin bu denli ciddi faaliyetlere imza atabilmesinin ardında, sağladığı güven ve hayırseverlerin desteğini alması var.” şeklinde konuştu.

Her hafta Çarşamba günü Özel İdare Binasındaki dernekte engelli vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Topal, tüm üyelerinin bu profili bildiğini ve elinden gelen desteği sağladıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak/Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin