ÇİLEZ’DEN KARGI’YA: “UYARILARIMIZI ÇARPITMA”

0
49

ÇİLEZ’DEN KARGI’YA:

“UYARILARIMIZI ÇARPITMA”

Ak Parti Merzifon İlçe Başkanı Hasan Çilez, Merzifon Belediyesi 2016 yılı faaliyet raporu ve kesin hesap cetvelleri ile ilgili belediye yönetimine yaptıkları uyarıların Belediye Başkanı Alp Kargı tarafından çarpıtıldığını belirtti.

“Bizim teknik olarak yaptığımız tespitler bir kenara bırakılarak, başka olaylarla gündem saptırılıp Merzifon Belediyesinin içinde bulunduğu mali ve idari durum gizlenmeye mi çalışılıyor?” diye soran Çilez, “Siyasi eleştiriler yapmak Sayın Belediye Başkanımıza değil mensubu bulunduğu CHP Merzifon İlçe Örgütü Başkanına düşer. Sayın Belediye Başkanımızın görevi ve sorumluluğu siyasi eleştiriler yapmak değil, Merzifon’umuza hizmet etmektir. Kaldı ki yaptığımız eleştiriler siyasi değil, Belediyemizin bütçesi ve yönetimi ile alakalıdır.” dedi.

 

Çilez, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yine bu mahalde konu çarptırılarak 13.02.2011 tarihinde kabul edilen 6111 sayılı kanun ile mahalli idarelerin ihtiyaç fazlası işçilere ilişkin hükümler doğrultusunda diğer kamu kurumlarına özlük hakları korunarak geçiş imkanı sağlanmıştır. Bu uygulama sadece Merzifon Belediyesin de 63 işçimize değil, tüm belediyelerde yapılmıştır. Burada belediyelerin işçilik giderlerinin azaltılması hedeflenmiştir. Gönderilen işçilerimizin devlet güvencesinde olmaları tesis edilmiş ve emekliliği dolanlar toplu olarak emekli ikramiyesi almışlardır. Gönderilenlerin içerisindeki işçilerimizin çoğu bu uygulamadan menün kalmışlardır ve bugünkü gündemle 6 yıl önceki bir işin alakası yoktur.

Sayın Belediye Başkanımız yapılan rotasyon ile yeri değiştirilen kardeşlerimizin tamamı gittikleri birimde verilen görevleri yapmaya hazırdır. Onlar ekmek ve nafakaları için çalışıyorlar. Bu uygulama 590 personelin tamamı huzursuz etmiştir. Yaptığı açıklamada Merzifon Belediyesinde pırıl pırıl çalışan görevinde yükseliyor diyor. Bu yeri değiştirilenler ve diğer personel pırıl pırıl çalışmıyor mu? Bizim bu olaya tepkimiz birkaç personel için değil, birimleri değiştirilen tüm kardeşlerimiz ve Belediyemizde çalışan 590 kardeşimizi içindir. Ekmek içindir, aş içindir, onur içindir.

Memur-Sen Başkanının yaptığı açıklamaları hazmedemeyip ilçe teşkilatımızla ilintilendirmek gaflettir, topu taca atmaktır. Sendikaların kuruluş amacını sosyal demokrat olduğunu iddia eden Belediye Başkanımız bizden daha iyi bilmelidir.

Laf aralarında Ak Parti teşkilatları içine nifak sokmaya çalışmak Belediye Başkanımıza yakışmamaktadır. Ak Parti ailesi büyük bir ailedir. Teşkilat yapısı, disiplini, davasına ve liderine olan sadakati ile dünya siyasetine örnek olmuş bir partidir. Türkiye de ve Merzifon da yaptığı büyük hizmetler bu teşkilat yapısının eseridir. Bizde kişilerin ikbali ve şahsi menfaatleri değil, dava şiarı ve millete hizmet esastır. Sayın Başkan; Eldekini sorana, daldakini göstermeyi bırakınız ve bizim sorduğumuz sorulara cevap veriniz.”

Kaynak/Haber: Güncel Haber- Haber Merkezi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin