CHP ve MHP’den Birlik Beraberlik Vurgusu

0
66

CHP ve MHP’den Birlik Beraberlik Vurgusu

Anayasa değişikliği için 16 Nisan’da yapılacak referanduma sayılı günler kala, CHP ve MHP’den yapılan açıklamalarda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Referandum çalışmalarında tatlı dilin önemi üzerinde durulurken, kırıcı olmamaya özen gösterilmesi hususunda açıklamalarda bulunuldu.

MHP Merzifon İlçe Başkanı Hüseyin Saka, CHP Merzifon İlçe Başkanı Ali Ekber Erdoğan’a iade-i ziyaret gerçekleştirdi. CHP parti binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Erdoğan, “Referandum sürecinde böyle anlayışlı birlik ve beraberlik çok önemli. “dedi.

“FRENE BASILACAK”

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ekonominin dibe vurduğunu ifade eden Erdoğan, “Ekonomi düzelmeden bir şey düzelmez. Ekonomi düzelmediği, siyaset çirkinleştiği zaman ülkeyi çok kötü günler bekler. Merzifon’umuzda siyaset belli bir saygı çerçevesinde yürüyor. Siyaset olarak herkes birbiriyle iyi geçiniyor. Bilsem ki evet çıktığında ülkenin tamamen düzeleceğini ülkenin yüzde 99’u komple evet der. Evet çıksa da ülke düzelmeyecek. 15 yıllık hükümet hangi kanunu çıkartmak istedi de çıkartamadı. Bu ortak memleket meselesi oldu. Bu hayır veya evet çıksa yine ülke düzelmeyecek ama karşısında olunduğu görülecek ve frene basılacak. Dış borç, iç borç almış başını gidiyor. Devletin tüm kurumları özelleşmiş durumda. “dedi.

 

 

“GÜLER YÜZLE KONUŞACAĞIZ”

MHP Merzifon İlçe Başkanı Hüseyin Saka ise, “Genel Merkezi’mizden gelen genelgeye göre sokağa çıkıp, neden evet diyeceğimizi anlatacağız. Sonuçta evet de çıksa hayır da çıksa burada olduğu gibi yine CHP’li arkadaşlarımızla yine oturup güler yüzle konuşacağız.” ifadesinde bulundu.

“MHP KIZILAY ÇADIRI GİBİ”

“Milliyetçi Hareket Partisi tıpkı Kızılay çadırı gibi. Ülke ’de sorun olunca sokağa çıkıyor, sorun olmayınca da depoda gibi. Biz buna da razıyız” diye konuşan Saka, şunları kaydetti: “Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüzüklerini okuduğumda seçilmiş kişilerin atanmışların üzerinde olduğu yazıyor. O zaman dışarıdan atanacak bakanların üzerinde oluyoruz. ‘Evet’,’ Hayır’ oyları şuanda yarı yarıya gözüküyor. Kendini en iyi izah eden yarışı koparır. Bu seçimde farklı olan şey bu defa siyaset yukarıdan değil aşağıdan alevleniyor. Biz hayır diyenlere saygı göstererek Milliyetçi Hareket Partisi’nin kararını anlatacağız. Sloganımızda bu memleket için verilmiş sözümüz var. Hayır diyen insanlara saygı sınırları içerisinde evet demeleri için ikna etmeye çalışacağız.”

Kaynak/Haber: Nedime Soku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin