“CANIM BEBEĞİM” Projesi Başladı

0
56

“CANIM BEBEĞİM” Projesi Başladı

Merzifon Belediyesi Dr. Nezih Caner Evde Bakım ve Sosyal Hizmetler Koordinatörlüğü tarafından bir süredir altyapı çalışmaları devam eden “Canım Bebeğim” projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında yeni doğum sonrası ortaya çıkabilecek problemlerin erken tanısını koyma konusunda ailelere yardımcı olmak amaçlanıyor. Bu kapsamda “Canım Bebeğim” projesi ilk aileyi ziyaret etti ve anne ve bebek evlerinde muayene edildi.

İlk ziyarette Belediye Başkanı Alp Kargı’da bulundu. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kargı, “Dr. Nezih Caner Evde Bakım ve Sosyal Hizmetler Koordinatörlüğümüz bünyesinde uzun süredir alt yapısını oluşturmaya çalıştığımız “Canım Bebeğim” projemiz kapsamında yeni bebek sahibi olan ilk ailemizi bugün ziyaret ettik. Doğumdan vefata kadar her aşamada yanlarında olduğumuz hemşehrilerimiz için her geçen gün daha güzel hizmetler sunabilmek gayesiyle çıktığımız yolda, yeni bebek sahibi ailelerimize en kısa sürede ulaşarak öncelikle mutluluklarını paylaşmayı ve yeni doğum sonrası ortaya çıkabilecek problemlerin diğer hekim hizmetleri mevzuatına uygun şekilde sınırlarını belirleyerek erken tanısını koymada ailelerimize yardımcı olmayı, yeni annemize bebek bakımında destek çıkmayı ve Belediyemiz imkanlarınca ihtiyaçları karşılayabilmeyi hedefledik.”dedi.

Kargı, “Bizler için çok anlamlı ve ailelerimiz için de büyük yararı olacak bu projemizden faydalanmak üzere yeni bebek sahibi olan ailelerimizin Belediyemize ulaşmalarını yürekten diliyoruz. Bugün ziyaret ettiğimiz güzel ailemize tekrar göz aydını diliyor, yeni dünyaya gelen Betül bebeğimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak-Haber: Nedime Soku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin