ÇAĞDAŞLIK VE BATICILIK

0
75

ÇAĞDAŞLIK VE BATICILIK

Değerli Okurlarım, Atatürk Cumhuriyeti kurduktan sonra; Türk Ulusunun uygarlıkta ilerlemesi için Batıyı işaret etmiştir. Bunu yaparken Batıdaki felsefeden, siyasetle, Sovyetler Birliği, eylemciliğinden yani, devrimciliğinden esinlenmişti. Bugün bir çok CHP’lilerin batıcılıktan anlaması gerekli olan; Batının değerler sistemi, felsefesi ile bilimin yol göstericiliği olsa gerektir. Çünkü Büyük Lider, yüce Atatürk bunu anlatmak istemiştir batı derken.

Sevgili olurlar bu yolda ilerleyebilmenin koşulu ise; Atatürk Devrim ve İlkelerine sahip çıkarak olasıdır. Atatürk’ü ağzına almayacaksınız, sonrada sözde batıcılık yapacaksınız. Bunları niçin mi ? yazıyorum. Son zamanlarda Sayın Cumhurbaşkanının; haklı olaylardan dolayı Avrupa Birliğine karşı çıkışları, Avrasya’ya yönelilmesinin gerektiği üzerine çıkışlarına yeni CHP yöneticilerinin karşı çıkmaları. Bu çıkışlarını da, Atatürk’ün batıcılığına bağlamalarıdır. Bana göre bu eşyanın tabiatına aykırı bir çıkıştır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti kurulurken Atatürk ve Arkadaşları en çok yardımı Rusya’dan görmüşlerdir. Rusya hiçbir zaman TC’ne yıkıcı bir gözle bakmamış yıkmak için ABD gibi çalışmamıştır. 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde Sovyetlerbirliği hiçbir darbe yaptı mı ? cevap kocaman bir HAYIR..! Yadasoruyu şöyle soralım. 94 yıllık Cumhuriyet tarihinde herhangi bir darbeye katkıda bulundu mu ?cevap yine HAYIR. Türkiye Cumhuriyeti 1945’ten sonra kendisini Amerika’ya teslim etmiş. Bunu çok bilinçli kullanan Amerika Türkiye’yi kendine bağlamış, Rusya’ya karşı düşman etmiştir.  O kadar ki, Sevgili okurlar, Kominizm’le mücadele dernekleri kurdurarak Rusya’yı Cumhuriyetin kuruluşuna katkı sağlayan daha sonra ekonomik olarak da Türkiye’ye yardım eden bu büyük komşumuzu düşman göstermiştir. Ruslar bizi ayağa kaldıracak sanayi yatırımları yapmışlar, fabrika kurmuşlardır. Amerika ise Nato’yu kurarak Türkiye’yi zaptı-rap içerisine almış. Türkiye’ye ekonomik anlamada çivi çakmamış. Emperyal davranışlarla Türk halkını sömürmüştür. Nato’cugladyo dediğimiz örgüt bir Amerikan eylem örgütüdür. Bugün bile hala Türkiye Cumhuriyeti ‘ne karşın teröristleri destekleyerek, Türkiye’yi bölmeye parçalamaya çalışmakta. Sevgili okurlarım; şimdi tam bu gerçekler ortada iken yeni CHP’nin Batıcılık adına Amerika ve dolayısıyla Avrupa Birliğini destekler gözükmesi bile Atatürkçü düşünceye ters düşer. Çünkü korumaya çalıştığımız ülkeler, Amerika ve dolayısıyla AB Atatürk’ün bağımsızlık ve Devrimci ruhuna aykırı düşer. Elbette CHP’nin felsefesi, Atatürk’ün yönlendirmesi ile çağdaş uygarlık seviyesi ve hatta onun üstüne çıkmaktır. Sevgili okurlar buda lafla olmaz eylemle, yani Atatürk’e onun devrim ve ilkelerine sahip çıkmakla olur. Batıdan çağdaş değerler sistemi felsefesi alınacaktır. Ama ona esir olunmayacaktır. Atatürk’te bunu önermiştir. Yeni CHP’den ulus bunu bekliyor.

Bir fıkra ile bitirelim. Gülümseyin azcık…        CEHENNEMİN REKLAMI                                                                                                                                        Adamın biri ölür ve öbür dünyaya gider. Kendisine CENNET Mİ, CEHENNEM Mİ diyerek, kendisinin karar vermesini isterler… Adam önce cennete gider, bakar: Hacılar, hocalar, sakallı insanlar devamlı dua ederler. Oradan cehenneme gider bakar; oh oh bir güzel ki, sormayın… Bütün dilberler burada. Sinema yıldızları, mankenler, dansözler vs. Karar verir cehenneme gidecektir. Kapıyı açar içeri girer. Adımını atar atmaz cehenneme ateşinin içine düşer. Pişman olan adam, zebaniye sorar: Hani nerede o fıstık gibi kadınlar, artistler, dansözler, yıldızlar… Zebani hınzırca güler. Onları reklam için koyduk, müşteri çeksin diye…!

Muharrem ÖZBİLEN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin