Başkan Kırılmaz, Gazetecilerle Buluştu

0
48

Başkan Kırılmaz, Gazetecilerle Buluştu

Merzifon Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Eyüp Kırılmaz, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Kırılmaz, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yönetim kurulu üyeleri Veysel Bayburtlu ve Erol Kır’ın da katılımıyla yerel basın kuruluşlarının temsilcilerini bir restoranda konuk etti.

Gazetecilerin Basın Bayramı’nı kutlayan Kırılmaz, gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Toplumun doğru bilgilendirilmesinin önemine dikkat çeken Kırılmaz,” Bunu mümkün kılabilmek için de özgür bir basına ihtiyaç vardır. Sizler olmasanız bizler var olamayız.” dedi.

Kooperatiflerinin çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgiler de veren Kırılmaz, üyelerinin daima destekçisi olduklarını vurguladı. Esnafa kredi desteklerinin yanı sıra yaşadıkları sıkıntılara çözüm yolları da aradıklarını belirten Kırılmaz,“ Esnaf kredi kefalet kooperatifleri dünyanın en sağlam kuruluşu olma özelliğine sahip. Bizlerde esnafımızın sesini her yerde duyurmaya gayret gösteriyoruz. İnşallah yeni bir kooperatif binamızı da hizmete sunacağız. Bu yöndeki çalışmalarımızda sona doğru yaklaştık. Merzifon Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi modern bir binada hizmet verecek. “şeklinde konuştu.

Kendilerinin ve basın mensuplarının kamu hizmeti sunma anlamında ortak noktada buluştuğuna işaret eden Kırılmaz, “Hepimizin aslında amacı, yapmak istediği şey ortak diye düşünüyorum. Merzifon halkına hizmet etmek ve daha genel açıdan bakınca da memlekete hizmet etmek. Bu anlamda hepiniz çok önemli görevler yürütüyorsunuz. Hepinize çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber: Hülya Karpuzcu

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı buraya girin